کد خبر: ۵۳۲۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳

مراسم دانش آموختگی دانشجویان میهمان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش با حضور وابسته نظامی پاکستان، صبح امروز در سالن شهید فلاحی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش شفاف به نقل از  روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ حسین ولیوند زمانی، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در این مراسم، ضمن ابراز خوشحالی از حضور دانشجویان کشورهای دوست و هم پیمان در ایران و تحصیل در دانشگاه فرماندهی وستاد گفت: ما با کشور دوست و هم پیمان پاکستان دارای عُلقه های دینی و فرهنگی هستیم و این موضوع موجب شده است که مردم کشور پاکستان همواره مورد احترام ما باشند.
فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد با اشاره به تعامل خوب این دانشگاه با دانشجویان کشورهای دوست و هم پیمان از جمله کشور پاکستان ادامه داد: کشور دوست و هم پیمان پاکستان در زمان اوج شیوع ویروس کرونا در سال گذشته اقدام به اعزام دانشجو به دافوس کرد که این نشان از روابط دوستانه و محکم بین کشور ما و پاکستان دارد، بنابراین اهمیت دارد که در حوزه های مختلف نسبت به تعمیق این روابط توجه ویژه شود تا هیچ دشمنی جرأت نکند نظر سوئی به این منطقه داشته باشد.
در ادامه مراسم دانشجویان مهمان نیز ضمن تشکر از فرماندهی و اساتید دافوس ارتش و ابراز خرسندی از حضور در ایران و تحصیل در دانشگاه فرماندهی و ستاد، ایران را خانه دوم خود دانسته و تاکید داشتند که همه ما سفیران صلح و دوستی کشور جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خود خواهیم بود.
دانشجویان مهمان خارجی حاضر در تیر ماه سال 1399 برای طی دوره فرماندهی و ستاد و دوره آموزش زبان فارسی در این دانشگاه پذیرش شدند و پس از گذراندن 3 ماه آموزش زبان فارسی با حضور در مراسم جشن آغاز دوره 31  فرماندهی و ستاد همراه با دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل علم و دانش شدند.
حضور در  کلاس های آموزشی، شرکت در رزمایش های مختلف و اعزام به ماموریت بررسی منطقه عملیات از دیگر فعالیت های آنان بوده است. همچنین یکی از مهمترین فعالیت‌های دانشجویان مهمان خارجی، گذراندن درس شناخت جمهوری اسلامی ایران به منظور آشنایی آنان با فرهنگ و تمدن اسلامی – ایرانی در قالب دو واحد درس نظری در حوزه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و غیره در هر ترم تحصیلی بوده است. این درس بستری را فراهم کرد تا دانشجویان مهمان خارجی و خانواده‌های آنان با درک و شناخت صحیح از کشور ج.ا.ایران، سفیران شایسته‍ای جهت معرفی به سایرین باشند.
در پایان مراسم نیز با حضور وابسته نظامی کشور  پاکستان ضمن اهدای لوح و هدیه، از دانشجویان خارجی تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: