کد خبر: ۵۳۲۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۶

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین تشکیلات خودگردان در رام‌الله را مسؤول کامل جان خضر عدنان، رهبر بازداشت شده خود و سایر زندانیان سیاسی دانست.

به گزارش شفاف، به نقل از فلسطین الیوم، زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز (دوشنبه) در گفت‌وگوی مطبوعاتی تاکید کرد: هر یک روزی که از بازداشت خضر عدنان، نماد بزرگ ملی و همفکرانش می‌گذرد، به نابودی وحدت ملت فلسطین کمک می‌کند.

النخاله اظهار کرد: آزار جسمی به نمادهای ملی همچون ماهر الاخرس از سوی دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین در واقع پیام آشکار دشمنی با ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت است.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ادامه تاکید کرد: تشکیلات خودگردان باید از اقدامات غیرملی و غیرقانونی خود دست برداشته و در عملکرد خود بازنگری کند و بداند هر کسی که می‌تواند با رژیم اشغالگر مقابله کند، هیچ قدرتی نمی‌تواند آن را متوقف کرده و یا به اراده آن ضربه بزند حال هر چقدر می‌خواهد ادعای ملی‌گرایی داشته باشد.

تشکیلات خودگردان فلسطین روز یکشنبه شیخ خضر عدنان، از رهبران جنبش جهاد اسلامی را بازداشت کرد، همزمان تحقیقاتی از برخی فعالان درباره تجمع روز شنبه در مرکز شهر رام‌الله در دست اجرا است.

گروه وکلای حامی عدالت با انتشار چندین مطلب در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد: خضر عدنان که در تجمع برای آزادی بازداشتی‌های المناره در مقابل ساختمان دادگاه‌های رام‌الله شرکت کرده بود، همانجا بازداشت شد.

عدنان از رهبران جنبش جهاد اسلامی بوده و با اعتصاب غذاهای متعددش در مخالفت با بازداشتش در زندان‌های رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود.

گره وکلای حامی عدالت در بیانیه کوتاهی که در فیسبوک منتشر کرد، اعلام کرد: تعداد فعالانی که بازداشت شدند، بیش از ۱۵ تن است و ماهر الاخرس، اسیر آزاد شده نیز یکی از آنها است.

این سازمان حقوقی گزارش داد: از مه گذشته بیش از ۱۲۰ شهروند فلسطینی به دلیل استفاده از حق آزادی بیان و عقیده، تجمع مسالمت‌آمیز و یا گرایش سیاسی توسط دستگاه‌های امنیتی فلسطین بازداشت شده‌اند.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: