کد خبر: ۵۳۲۳۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶

علی آبادی در خصوص چرایی عدم حضورش در کابینه دولت سیزدهم در جایگاه وزیر پیشنهادی نیرو توضیح داد.

به گزارش شفاف، عباس علی آبادی مدیر عامل گروه مپنا در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، بر ضرورت اهتمام و اتکاء به ساخت داخل، اصلاح صحیح نظام اقتصاد انرژی و توجه به تولید و ایجاد اشتغال تأکید کرد و گفت: امروز گروه مپنا علاوه بر خودکفایی و توان ساخت داخل در دیگر کشورها نیز به صادرات تجهیزات نیروگاهی می‌پردازد.

او ادامه داد: از جمله کارهای مهم در کشور تمرکز بر افزایش بهره‌وری و استفاده از ذخیره سازی انرژی در بخش صنعتی و خانگی است، در مناطق کم آب و تنش آبی یک مقدار آب ذخیره می کنند، باید در برق هم همین اتفاق انجام شود تا راندمان را افزایش دهیم.

احتمالا در زمستان 1400 هم با کمبود سوخت و انرژی مواجه هستیم

مدیر عامل گروه مپنا  تصریح کرد: ما در تابستان امسال با محدودیت انرژی مواجه بودیم و این امکان وجود دارد که در زمستان 1400 هم با کمبود سوخت و انرژی مواجه شویم، متاسفانه باید نگران زمستان و تابستان سال آینده باشیم.

علی آبادی افزود: خوشبختانه ما در صنعت در بین کشورهای مختلف رده و جایگاه خوبی داریم و همچنین از لحاظ فنی جایگاه خوبی را در جهان کسب کرده ایم، ولی متاسفانه به دلیل درست مصرف نکردن انرژی در شرایط مطلوبی قرار نداریم.

مدیر عامل مپنا افزود: در صنعت کشور در تراز جهانی قرار داریم ولی متاسفانه از حیث بهره‌ وری و انرژی در جایگاه خوبی قرار نگرفته ایم.

رتبه برتر ایران در حوزه صنعت در جهان

علی آبادی گفت: امروز کشور ما از نظر صنعت در رتبه بالایی قرار دارد و توربین کلاس f امروز رونمایی می شود که در مقیاس 250 مگاوات با راندمان سیکل ترکیبی 60 درصد است و قرار است این توربین به غیر از نیروگاه سهند در نیروگاه بعثت هم مورد استفاده قرار گیرد.

او ادامه داد: ما در گروه مپنا از نظر زمان‌بندی پروژه متعهد شده‌ایم که ۲۴ ماهه بخش گاز نیروگاه سهند را اجرا کنیم و در صورت تأمین مالی پروژه حتی می‌توانیم این زمان را کاهش دهیم. البته توربین، ژنراتور و تجهیزات اصلی هم‌اکنون آماده است، اما سیستم‌های جانبی و متریال و مواد اولیه نیازمند تأمین مالی مناسب است.

مدیرعامل گروه مپنا در ادامه بیان کرد: صنعت برق کشورمان امروز در شرایطی است که رشد و تکامل بالایی به همراه داشته و از نظر وضعیت فنی بسیار ممتاز و عالی است و صنعت آبرومندی محسوب می‌شود، با این حال همزمان در اقتصاد برق دچار مشکلاتی هستیم.

او افزود: با وجود تنگناهای مالی، گروه مپنا توانست با اتکا به ساخت داخل به وعده خود عمل کرده است ما باید برای توسعه شبکه برق فقط نیروگاه نسازیم بلکه باید زیر ساخت ها را هم ارتقاء دهیم.

علی آبادی افزود: این مجموعه جزو پیشرفته‌ترین نیروگاه‌های موجود در سطح دنیا است که توسط متخصصان ایرانی در کشورمان ساخته و نصب شده و در مسیر بهره‌برداری قرار گرفت.

احداث نیروگاه‌های سیکل ترکیبی کلاس F با هدف کاهش مصرف انرژی 

مدیر عامل مپنا ادامه داد: طرح احداث نیروگاه‌های سیکل ترکیبی کلاس F برای ارتقای راندمان شبکه برق کشور و کاهش شدت مصرف انرژی در بخش تولید در دستور کار قرار گرفته است.

علی آبادی افزود: طرح احداث نیروگاه‌های سیکل ترکیبی کلاس F برای ارتقای راندمان شبکه برق کشور و کاهش شدت مصرف انرژی در بخش تولید در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر عامل مپنا بیان کرد: استفاده از توربین گازی کلاس F، سبب مصرف سوخت کمتر و سازگاری زیست محیطی بیشتر در تولید برق حرارتی می‌شود.

این مقام مسئول در واکنش به انتخاب نشدن به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو در کابینه دولت سیزدهم گفت: به هر حال کابینه باید یک دست و کامل باشد و این تصمیم ریاست جمهوری است و نیازی نیست به این سوال پاسخ دهم ولی من تا آخر در هر کجا که باشم با تمام قدرت به کشور خدمت خواهم کرد.

در حال تکمیل ...

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: