کد خبر: ۵۳۲۴۱۸
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰

انتقاد یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و اظهار نظر نایب رئیس پارلمان، دقایقی از صحن علنی را به حاشیه کشید.

به گزارش شفاف، محمود احمدی بیغش عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دقایق پایانی نشست علنی نوبت صبح امروز پارلمان تذکر داد: چرا رئیس مجلس باید نشست برقرار کند و افرادی را بخواند، خط‌دهی کند تا تعیین شود کدام وزیران باید رأی اعتماد بیاورند؟ همه ما می توانیم مخالف یا موافق وزرا باشیم و نظرهایمان را علنی بیان کنیم. اگر نمی خواهید این مواضع علنی بیان شود، در جلسه غیرعلنی نمایندگان را نصیحت و استدلال کنید که به این چند نفر رأی ندهند.

وی افزود: اینکه عده‌ای گلچین شوند و به آنها خط دهی کنند این چند وزیر بیفتند و چند وزیر دیگر رأی بیاورند روا نیست. همه نمایندگان اهل فهم هستند و می‌دانند موافقت و مخالفت به چه معناست.

با این اظهار نظر برخی نمایندگان صدای خود را بالا بردند و انتقاد کردند. 

بر اساس این گزارش، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم با صدای بلند اظهار کرد احمدی بیغش دروغ می‌گوید.

علی نیکزاد نایب رئیس اول مجلس که ریاست جلسه را بر عهده داشت، خطاب به نماینده قم گفت: چه خبر است چرا عصبانی هستید؟

وی خطاب به احمدی بیغش بیان کرد: آقای بیغش از جلساتی که شما می‌گویید ما خبر نداریم. نمایندگان در بسیاری از جلسات دعوت می‌شوند، اما مستقل هستند، فکر دارند و تصمیم می‌گیرند. جلسات متعددی نیز برگزار می‌شود و این جلسات مانع اظهار نظر نمایندگان نیست.

سپس امیرآبادی با عصبانیت به سمت جایگاه هیئت رئیسه رفت و خطاب به نیکزاد گفت که نظر بیغش را تأیید کردی!

در ادامه نمایندگان اطراف امیرآبادی و نیکزاد تجمع کردند و حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده دیگر قم به نیکزاد اعتراض کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: