کد خبر: ۵۳۲۴۲۲
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸

یک شرکت چینی از بزرگترین توربین بادی جهان با توانایی تامین نیروی سالانه ۲۰ هزار خانه و کاهش ۱.۶ میلیون تن انتشار کربن در طول عمر خود رونمایی کرد.

به گزارش شفاف و به نقل از آی‌ای، با افزایش تقاضا برای انرژی پاک، همگام با توسعه مزارع خورشیدی، شاهد جهش در توسعه توربین‌های بادی هستیم.

چند ماه پیش خبر از یک توربین بادی آمد که می‌تواند انرژی مورد نیاز یک خانه را فقط با یک چرخش به مدت دو روز تامین کند.

اکنون یک شرکت چینی از بزرگترین توربین بادی جهان رونمایی کرده است که می‌تواند سالانه ۲۰ هزار خانوار را تغذیه کند.

براساس برآوردهای اداره اطلاعات انرژی(EIA)، هزینه تولید انرژی از سایت‌های ساحلی ۳۱ دلار به ازای هر مگاوات ساعت است که با تولید از منابع انرژی خورشیدی و زمین گرمایی قابل مقایسه است. با این حال هنگامی که این تاسیسات را در ساحل می‌سازید، هزینه‌های بالای ساخت آن، هزینه هر مگاوات ساعت را به ۱۱۵ دلار افزایش می‌دهد.

اکنون همین طور که کشورها به دنبال کاهش هزینه‌های ساخت هستند، ساخت توربین‌های بادی بزرگتر که ظرفیت تولید بالاتری را ارائه می‌دهند، یک راه چاره است.

شرکت "مینگ‌یانگ اسمارت انرژی" مستقر در چین، از یک توربین بادی ۱۶ مگاواتی رونمایی کرده است که به عنوان بزرگترین توربین بادی جهان شناخته می‌شود.

این توربین ۱۶ مگاواتی "MySE ۱۶.۰-۲۴۲" نام دارد و قطر آن ۲۴۲ متر است. طول هر تیغه آن ۱۱۸ متر است و مساحتی در حدود ۴۶ هزار متر مربع را در بر می‌گیرد. قطر موتور این توربین در مقایسه با مدل قبلی ۱۱ مگاواتی خود موسوم به "mySE ۱۱.۰" تنها ۱۹ درصد افزایش یافته است. با این حال این شرکت ادعا می‌کند که توان تولیدی آن ۴۵ درصد افزایش یافته است.

انتظار می‌رود هر یک از این توربین‌ها سالانه ۸۰ هزار مگاوات ساعت برق تولید کند که برای تامین انرژی ۲۰ هزار خانوار کافی است. علاوه بر این، هر توربین از انتشار ۱.۶ میلیون تن کربن دی اکسید در طول عمر ۲۵ ساله خود جلوگیری می‌کند.

این شرکت می‌گوید تلاش شده تا جرم این توربین افزایش چندانی پیدا نکند که این امر هزینه‌های ساخت و ساز را در مقایسه با سایر توربین‌های بادی کاهش می‌دهد.

این شرکت همچنین ادعا می‌کند که تجهیزات الکترونیکی قدرت و ترانسفورماتور را برای کمک به تعمیر و نگهداری آسان به محفظه توربین منتقل کرده است. علاوه بر این، محفظه آن را دوباره طراحی کرده است که در حال حاضر یک سیستم هوا بسته است و به صورت داخلی خنک می‌شود و در عین حال در برابر خوردگی مقاوم است.

پیش‌بینی می‌شود نمونه اولیه این توربین در سال ۲۰۲۲ به صورت نصب شده در کف دریا یا بر روی یک پایه شناور راه اندازی شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: