کد خبر: ۵۳۲۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳

رئیس پارک علم و فناوری شریف گفت: وظیفه اصلی شرکت‌های دانش بنیان کمک به دولت سیزدهم برای گریز از اقتصاد سنتی است.

مجید دهبیدی پور رئیس پارک علم و فناوری شریف در گفت و گویی،اظهار کرد: با توجه به سخنان رئیس جمهور در خصوص توجه به اقتصاد دانش بنیان و گریز از اقتصاد سنتی در دولت سیزدهم،  پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان به عنوان یکی از اصلی‌ترین و تاثیرگزار‌ترین مولفه‌ها برای قرار گرفتن در این مسیر خود را موظف به کمک برای توسعه اقتصاد دانش بنیان در سطح کشور می‌دانند.

او افزود: هرچند شرکت‌های دانش بنیان موظف به تقویت اقتصاد دانش بنیان و کمک به دولت برای افزایش سهم بخش خصوصی برای قرار گرفتن در این مسیر هستند، اما نیازمند حمایت‌ها و ایجاد برخی زیرساخت‌ها خواهند بود.

دهبیدی پور بیان کرد: بازار یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی است که در این خصوص باید به آن پرداخته شود؛در واقع بازار دولتی نتیجه یک اقتصاد دولتی است، اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود و تحریم‌ها در صورتی که بازار در اختیار شرکت‌های دانش بنیان و فناور قرارگیرد رشد بسیار زیادی را در زمینه اقتصاد دانش بنیان خواهیم داشت.

رئیس پارک علم و فناوری شریف با اشاره به اهمیت تامین زیرساخت‌ها برای شرکت‌های فناور گفت: زمانی زیرساخت‌های لازم برای تامین نیاز‌های شرکت‌ها فراهم نباشد این امر سبب می‌شود تا به تقاضا‌های شرکت‌های کمتر پرداخته شود. در حالی که مناسب بودن زیر ساخت موجب سرویس دهی بیشتربه شرکت‌ها و درنهایت موفقیت شرکت‌ها خواهد شد.

او بیان کرد: افزایش تسهیلات و نقدینگی صندوق نوآوری و شکوفایی منجر به رشد هر چه بیشتر شرکت‌ها می‌شود بنابراین لازم است تا دولت سیزدهم برنامه‌های را برای حمایت‌های مالی از صندوق نوآوری در دستور کار خود قرار دهد.

رئیس پارک علم و فناوری شریف گفت: خوشبختانه موضوع اقتصاد دانش بنیان به یک گفتمان در داخل کشور تبدیل شده است و بسیاری از مردم از محصولات تولید داخل توسط شرکت‌ها استفاده می‌کنند؛ همین امر سبب می‌شود تا به این حوزه بیش از پیش توجه شود و هرچه سریع‌تر از اقتصاد سنتی فاصله بگیریم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: