کد خبر: ۵۳۲۵۷۱
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴

حراج بین‌المللی شاهین در شمال ریاض برگزار شد و یک شاهین با قیمتی کلان در این حراجی به فروش رسید.

به گزارش شفاف، به نقل از قناه العالم؛ نهمین شب حراج بین المللی شاهین توسط باشگاه شاهین سعودی در شمال ریاض با مشارکت بهترین مزارع شاهین، از سراسر جهان برگزار شد.

 براساس گزارش آژانس "SPA" عربستان  این حراج با  "قارموشه گیر" از مزرعه آمریکایی "نورث وودز و بلد" آغاز شد. فروش این شاهین ۲۵ هزار ریال معادل ۶.۶ هزار دلار آمریکا بود. گفته شده این شاهین آمریکایی با یک شاهین کانادایی به نام "Gear Pure" که از یک مزرعه، مشتعل بود به رقابت پرداخت. قیمت  شاهین کانادایی در ابتدا با  هفتاد هزار ریال شروع شد، اما قبل از فروش صاحب این شاهین کانادایی"جیم ویلسون فالکونز" قیمت پرنده خود را صدوشانزده هزار ریال معادل 31000 دلار گذاشت.

شاهین

براساس گزارش‌ها در دومین روز از حراج بین المللی مزارع تولید شاهین که توسط باشگاه شاهین سعودی در ملحام برگزار شد، شاهینی به نام "حر من حر"  با قیمت چهارصد و ده هزار  ریال معادل 109 به فروش رسید که تقریبا می‌توان گفت قیمت حر من حر به اندازه 5 شاهین بود که به همین علت لقب گران‌ترین شاهین را از آن خود کرد. پس از آن یکی از شاهین‌های کانادایی با قیمت 350 ریال معادل نود و سه هزار دلار با وزن 1600 گرم مورد توجه قرار گرفت. این حراج برای اولین بار در عربستان سعودی برگزار  شد و برخی از بهترین مزارع جهان از ۱۴ کشور را گرد هم آورد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: