کد خبر: ۵۳۲۶۰۳
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰

KX-TDE600 یکی از سانترال‌های پرظرفیت است که توسط شرکت پاناسونیک، طراحی و روانه بازار شده است. این مدل سانترال پاناسونیک برای استفاده در ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری بزرگ، یک انتخاب ایده آل محسوب می‌شود. TDE600 به صورت پیش فرض یک سانترال آنالوگ است که می‌تواند داخلی‌های دیجیتال و آنالوگ را در اختیار مجموعه‌های کاری قرار دهد. اما با نصب کارت‌های توسعه مخصوص، می‌توانید از قابلیت‌های تحت شبکه آن هم استفاده کرده و به داخلی‌های IP دسترسی داشته باشید.

امروز و در این مقاله قصد داریم به بررسی تنظیمات و نصب سانترال TDE600 بپردازیم. اگر قصد استفاده از این دستگاه قدرتمند و حرفه‌ای را دارید، باید قبل از هر چیز بدانید که سانترال چیست و با مشخصات کلی و نحوه راه اندازی آن آشنا شوید. البته توصیه می‌کنیم حتما پیش از خرید KX-TDE600 حتما با مشاورین و کارشناسان فروش نمایندگی‌های مجاز پاناسونیک در ایران هم مشورت کنید.

مشخصات کلی سانترال TDE600

دستگاه سانترال KX-TDE600 به صورت پیش‌فرض از کارت خط شهری یا داخلی برخوردار نیست. این بدین معنیست که در زمان خرید این محصول، حتما باید کارت‌های اولیه را برای راه‌اندازی آن خریداری کنید. اگر نگاهی به فضای داخلی باکس TDE600 بیندازید متوجه 10 اسلات می‌شود که روی هر کدام از آن‌ها، می‌توان یک کارت توسعه قرار داد. قبل از هر چیز باید با خرید و نصب کارت KX-TDA6382 ظرفیت اولیه خطوط شهری را در این سانترال ایجاد کنید. هر کدام از این کارت‌ها، تا 16 خط شهری را پشتیبانی می‌کند. همچنین برای دریافت خطوط داخلی آنالوگ باید کارت KX-TDA6178 را روی این سانترال نصب کنید. هر کدام از این کارت‌ها، به شما اجازه دسترسی به 24 داخلی آنالوگ را می‌دهد. این در حالیست که برای دریافت 16 خط دیجیتال روی هر کارت، باید به سراغ کارت توسعه KX-TDA0172 بروید.

این دستگاه سانترال با استفاده از شلف توسعه KX-TDE620 قابل توسعه دادن است. هر کدام از این شلف‌ها، می‌تواند 11 اسلات جدید در اختیار شما قرار دهد. مدیران با توجه به ظرفیت مجموعه کاری خود، می‌توانند حداکثر 3 عدد شلف TDE620 را در کنار سانترال KX-TDE600 نصب کنند. جالب است بدانید ظرفیت مرکز تلفن KX-TDE600 در بهترین حالت خود، می‌تواند به 640 خط شهری و 1120 داخلی برسد.

آموزش تنظیمات و نصب سانترال TDE600

در صورتی که می‌خواهید از قابلیت‌های IP در مرکز تلفن TDE600 خود استفاده کنید، باید یکی از کارت‌های DSP مانند KX-TDE0110 یا KXTDE0111 را خریداری و نصب کنید. به این ترتیب می‌توانید به حداکثر 128 داخلی تحت شبکه نیز دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که KX-TDE600 به صورت کامل از پروتکل SIP پشتیبانی می‌کند؛ بنابراین می‌توانید آن را با هر مرکز تلفن تحت شبکه دیگری لینک کنید. البته برای این کار، باید از گیت وی (Gateway) استفاده کنید.

نصب و راه‌اندازی سانترال TDE0600

بعد از خرید سانترال TDE600 نوبت به نصب و راه اندازی آن می‌رسد. در ابتدا باید باکس سانترال را در یک مکان مناسب، به صورت فیزیکی نصب کنید. سپس با کابل کشی‌های لازم، خطوط شهری را وارد دستگاه کرده و داخلی‌ها را هم به سمت اتاق‌ها و میزهای کارمندان هدایت کرد. این کار نیاز به دانش و تخصص کافی دارد و قطعا برای انجام آن، باید از یک تکنسین فنی و مجرب کمک بگیرید.

بعد از اینکه کارهای نصب سخت افزاری دستگاه با موفقیت به پایان رسید، نوبت به راه‌اندازی نرم افزاری آن می‌رسد. در این مرحله باید سانترال TDE600 را از طریق کابل USB به یک رایانه وصل کرده و از طریق نرم افزار مخصوص، کارهای مربوط به برنامه ریزی آن را انجام دهید. برای برنامه ریزی می توان از یک تلفن سانترال نیز استفاده کرد. توجه داشته باشید که به دلیل تفاوت تلفن سانترال با تلفن ثابت و ویژگی های خاص از تلفن ثابت در هیچ مرحله ای در راه اندازی سانترال استفاده کرد. تعریف خطوط شهری و داخلی، راه‌اندازی اپراتور گویا، تنظیم شیفت‌های کاری، تعیین زنگ خور خطوط شهری روی داخلی‌ها و ... از جمله مواردی هستند که باید در راه اندازی سانترال، به آن‌ها توجه شود.

آموزش تنظیمات و نصب سانترال TDE600

توجه: در صورتی که به اندازه کافی با نرم افزار مخصوص پاناسونیک آشنا باشید، می‌توانید برنامه ریزی سانترال TDE600 را به صورت شخصی انجام دهید. اما توصیه می‌کنیم این کار را هم به یک تکنسین باتجربه واگذار کنید. زیرا کوچک‌ترین اشتباه در این زمینه، می‌تواند عملکرد کلی مرکز تلفن شما را با اختلال مواجه کند.

راه اندازی اپراتور گویا در مرکز تلفن TDE600

اپراتور گویا یکی از قابلیت‌های مهم سانترال‌های پاناسونیک است. با راه اندازی این ویژگی، تماس‌های مشتریان به صورت اتوماتیک به بخش‌های مربوطه هدایت می‌شوند و در نتیجه، کیفیت پاسخ‌گویی به تماس‌ها افزایش پیدا می‌کند. اپراتور گویا به این صورت عمل می‌کند که در زمان تماس مشتری، یک پیغام صوتی، بخش‌های مختلف مجموعه و شماره داخلی مربوط به هر کدام از آن‌ها را به او معرفی می‌کند. در نهایت مشتری با فشار دادن شماره داخلی مورد نظرش، به راحتی می‌تواند در کمترین زمان ممکن به هدف خود برسد.

برای فعال کردن اپراتور گویا در سانترال KX-TDE600 باید یکی از کارت‌های توسعه KX-TDA0191 یا KX-TDA0192 را روی کارت KX-TDA0190 نصب کنید. به این ترتیب، می‌توانید مشتریان خود را به صورت کاملا اتوماتیک، به بخش‌های مورد نظرشان وصل کنید یا حتی برای آن‌ها موزیک انتظار پخش کنید. (در زمانی که مشتری منتظر است تا به بخش مربوطه وصل شود)

سایر قابلیت‌های سانترال KX-TDE600

در صورتی که از تلفن‌های تحت شبکه در مرکز تلفن TDE600 استفاده کنید، می‌توانید از کنفرانس‌های تصویری نیز برخوردار شوید. البته توجه داشته باشید که به این منظور، حتما باید یک دوربین داخلی در تلفن شما تعبیه شده باشد. کنفرانس‌های صوتی نیز یکی دیگر از قابلیت‌های این سانترال محسوب می‌شود که روی اکثر تلفن‌های سانترال، فعال شده است.

دستگاه سانترال KX-TDE600 از پروتکل SIP پشتیبانی می‌کند. این موضوع سبب می‌شود تا بتوانید این مرکز تلفن را با هر سانترال دیگری (به شرط پشتیبانی از SIP) لینک کنید. به این ترتیب، ارتباط میان شعبه‌های مختلف یک سازمان، اداره یا شرکت تجاری بزرگ، بسیار آسان می‌شود. علاوه بر این، با نصب کارت توسعه مخصوص، می‌توانید قابلیت درب باز کن (باز کردن درب ورودی ساختمان با فشار دادن یک کلید روی تلفن سانترال) را هم فعال کنید.

با خرید یک دستگاه TVM50 یا TVM200 می‌توانید صندوق صوتی مرکز تلفن TDE600 را فعال کرده و پیغام‌های مشتریان را به راحتی ضبط کنید. پشتیبانی از کالر آیدی روی تمام تلفن‌ها (به شرط خرید و نصب کارت توسعه مخصوص)، قابلیت نصب کنسول و ... هم از دیگر امکانات این مرکز تلفن حرفه‌ای و پرظرفیت به شمار می‌‌روند.

نتیجه گیری

دستگاه سانترال TDE600 یکی از خوش‌ ساخت‌ترین محصولات مخابراتی شرکت پاناسونیک است که در مجموعه‌های کاری بزرگ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. با نصب و راه‌اندازی این سانترال، می‌توانید ارتباطات تلفن خود با مشتریان را به شکل چشم گیری بهبود ببخشید و نتیجه این اتفاق، در افزایش راندمان کاری شما، خود را نشان خواهد داد.

در این مقاله به صورت مفصل به معرفی سانترال KX-TDE600 و نحوه نصب و راه‌اندازی آن پرداختیم. با این وجود، باز هم توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی در زمینه خرید و راه اندازی این دستگاه، با کارشناسان و مشاورین نمایندگی‌های مجاز و معتبر پاناسونیک در ایران مشورت کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: