کد خبر: ۵۳۲۶۲۸
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۷

برخی از قهرمانان وزنه‌برداری از جمله وزنه‌بردار مطرح گرجستان خواستار این شدند که اعضای کنگره فدراسیون جهانی تصمیمی بگیرند که وزنه‌برداری در المپیک باقی بماند.

به گزارش شفاف، کنگره فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای تصویب اساسنامه به مدت دو روز از فردا (یک‌شنبه) آغاز می‌شود. با توجه به در پیش بودن این کنگره که مهم‌ترین جلسه تاریخ وزنه‌برداری محسوب می‌شود، تعدادی از ورزشکاران قدیمی و جدید دست به کار شده‌اند و  از اعضا خواستار حفظ وزنه‌برداری شدند.

لاشا تالاخادزه، قهرمان المپیک ریو و توکیو، کاخی کاخیاشویلی قهرمان المپیک‌های ۱۹۹۲، ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ و آسانیدزه قهرمان المپیک ۲۰۰۴،  در پیام‌های ویدیویی عنوان کردند: ما باید از وزنه‌برداری محافظت کنیم و به توصیه‌های کمیته بین‌المللی المپیک احترام بگذارید. اگر تصمیم اشتباهی در دوحه گرفته شود، امید نوجوانان  برای آینده نابود می‌شود.

ماتیاس اشتاینر، قهرمان فوق سنگین المپیک ۲۰۰۸ نیز گفت: وزنه‌برداری باید در المپیک بماند و فقط با استعفا و حضور چهره‌های جدید می‌توان وزنه‌برداری را بدون دوپینگ و فساد، توسعه داد.

اسپرل، رییس فدراسیون وزنه‌برداری آلمان نیز تاکید کرد: ورزش ما در بزرگ‌ترین خطر تاریخ خود قرار دارد. فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری نیاز به یک تغییر کامل فرهنگی، با افراد جدید و اساسنامه قوی دارد. ورزشکاران عزیز  لطفا با فدراسیون خود تماس بگیرید، زیرا آن‌ها می‌توانند آینده وزنه‌برداری را تحت تأثیر قرار دهند. به آن‌ها بگویید ورزش ما را نجات دهند. نسل جوان را که رویای المپیک را در سر دارند، در نظر داشته باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: