کد خبر: ۵۳۲۶۶۴
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷

نماد و نشانه هایی روی داشبورد پشت فرمان خودرو وجود دارد که روشن شدن هریک از آن ها هشداری برای راننده است.

به گزارش شفاف، به نقل از العین؛ برای رانندگان و افرادی که از خودرو استفاده می‌کنند شاید جالب باشد که معنی و مفهوم نماد‌هایی که در نشانگر داشبورد پشت فرمان وجود دارد، را بدانند. برخی از این نماد‌ها در مواقع خاصی روشن می‌شوند و این روشن شدن برای هشدار دادن کمبود بنزین یا وجود مشکلات دیگر در خودرو است.

در ادامه این خبر تفسیری از برخی این نماد‌ها را می‌خوانید:

اولین نماد، نمادی است که به شکل موتور در می‌آید و بیشتر اوقات به رنگ زرد روشن می‌شود. اغلب رانندگان از روشن شدن این نماد متنفر هستند، چون هشدار مشکلی بزرگ و جدی در موتور را می‌دهد. اگر این نماد روشن شد، به هیچ وجه نباید آن را نادیده گرفت، حتی اگر راننده متوجه وجود خرابی جدی موتور نشود.

معنی نمادهای روی داشبورد پشت فرمان چیست؟

نماد دوم مربوط به باتری است که بیشتر به رنگ قرمز روشن می‌شود و تشخیص آن در داخل نماد‌های نشانگر‌های اتومبیل آسان است، چون شبیه به شکل باتری طراحی شده و قطب منفی و مثبت هم دارد.

معنی نمادهای روی داشبورد پشت فرمان چیست؟

سومین نماد در لیست نماد دمای خنک کننده است که به شکل یک نشانگر دماسنج عمودی طراحی شده و اغلب با رنگ آبی روشن می‌شود. این نماد زمانی روشن می‌شود که دما در زیر درب جلو بسیار زیاد باشد و این اتفاق هم به دلایل مختلفی از جمله شکستگی پمپ آب رادیاتور سطح پایین خنک کننده رادیاتور است.

نماد چهارم، نماد دمای انتقال است. این نماد به شکل دماسنج احاطه شده توسط یک چرخ دنده ظاهر شده و اغلب به رنگ زرد روشن می‌شود تا راننده را از گرم شدن بیش از حد سیستم انتقال در هنگام رانندگی مطلع کند.

معنی نمادهای روی داشبورد پشت فرمان چیست؟

نماد پنجم یک نماد هشدار دهنده در برابر فشار زیاد روغن در خودرو است و شبیه فانوس طراحی شده است. این نماد در صورت نیاز به بالا بردن سطح ماشین به راننده هشدار می‌دهد.

معنی نمادهای روی داشبورد پشت فرمان چیست؟

نماد ششم نمادی است که به طور کلی سیستم نظارت بر فشار در خودرو را نشان می‌دهد و اگر در فشار زیاد یا خیلی کم کار کند، راننده را از میزان فشار در لاستیک‌های اتومبیل آگاه می‌کند.

معنی نمادهای روی داشبورد پشت فرمان چیست؟

نماد بعدی بیانگر نظارت بر سیستم ترمز خودرو است و راننده را از بروز هرگونه نقص در سیستم ترمز هنگام رانندگی مطلع می‌کند.

معنی نمادهای روی داشبورد پشت فرمان چیست؟

سه علامت آخر این لیست در بین نماد‌های هشدار دهنده در صفحه شاخص‌های خودرو محبوب‌ترین هستند. اولین علامت از سمت چپ نماد شروع حرکت مایع شیشه جلوی اتومبیل، نماد بعدی هشدار باز بودن درب خودرو و نماد آخر هم مربوط به کم بودن بنزین است.

معنی نمادهای روی داشبورد پشت فرمان چیست؟

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: