کد خبر: ۵۳۲۶۹۰
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۱

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که در صورت قدیمی بودن پردازنده کاربران، به روز رسانی‌ های ویندوز ۱۱ را متوقف می‌ کند.

به گزارش شفاف، به نقل از The Verge؛ شرکت مایکروسافت پیش از این اعلام کرد برای نصب ویندوز ۱۱ بر روی رایانه با پردازنده قدیمی‌تر، مادامی که یک برنامه را بارگیری و به صورت دستی نصب کنید، مانعی برای کاربران به وجود نخواهد آمد. بنابراین کاربران باید فایل ISO را  تهیه کنند. اما مایکروسافت در حال حاضر تهدید می‌کند که اگر از این مسیر استفاده کنید، شما را  از به روز رسانی‌های ویندوز ۱۱ و به روز رسانی‌های امنیتی  محروم می‌کند.

این شرکت گفت که رایانه‌های شخصی پشتیبانی نشده حق دریافت به روز رسانی‌های ویندوز را ندارند و حتی ممکن است به روز رسانی‌های امنیتی و درایور نیز ممنوع شود. این احتمال وجود دارد که این تنها یک اقدام محافظتی از طرف مایکروسافت باشد. البته تصور اینکه مایکروسافت وصله‌های امنیتی حیاتی را صادر نمی‌کند، دشوار است.

 ویندوز 11

اما این احتمال نیز وجود دارد که مایکروسافت به معنای جلوگیری از وصله‌ها در آینده در حال راه اندازی این قانون جدید باشد. مایکروسافت در حال حاضر از فاش کردن بیشتر مسائل خودداری کرده است. به هر حال، فقط به روزرسانی‌های امنیتی در خطر نیست: اگر مایل نیستید یا نمی‌توانید CPU قدیمی‌تر خود را از Intel 8th Gen جایگزین کنید، از نظر تئوری از ویندوز ۱۱ می‌توانید به عنوان یک سیستم عامل که در آن به روز‌های گذشته بازگردید استفاده کنید.

به روزرسانی ویژگی‌ها احتمالاً اهمیت چندانی ندارد: اگر از افرادی هستید که در ابتدا ISO ۱۱ ویندوز را بر روی رایانه خود نصب می‌کنید، احتمالاً دفعه بعد که یک ویندوز دیگر مورد نیاز شما وجود دارد، می‌توانید ISO جدیدتری را بارگیری و نصب کنید. این کار مایکروسافت نشان می‌دهد که  این شرکت ظاهراً می‌خواهد کاربران ویندوز را مجبور به خرید رایانه جدید کند، خواه به آن نیاز داشته باشند یا نداشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: