کد خبر: ۵۳۲۷۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶

اسدالله بادامچیان گفت: مسوولان نباید به چاه ویل روزمرگی سقوط کنند و گرفتار شدن در مباحث سطحی آن‌ها را از گره گشایی دراز مدت باز می‌دارد.

به گزارش شفاف،  اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت ضمن تبریک به اعضای دولت سیزدهم و سید ابراهیم رئیسی در جلب اعتماد مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همه ظرفیت جهادی و انقلابی باید پای نوسازی نظام اجرایی کشور بیاید.

بادامچیان با تقدیر از سفر رئیسی به خوزستان اظهار داشت: خوزستان کلکسیونی از موارد، اشکالات و مسائل مدیریت قبلی کشور در خدمت رسانی به مردم است که کار از آنجا شروع شده است و به سایر شهر‌ها و استان‌ها تسری می‌یابد.

وی تاکید کرد: مسوولان نباید به چاه ویل روزمرگی سقوط کنند و گرفتار شدن در مباحث سطحی آن‌ها را از گره گشایی دراز مدت باز می‌دارد.

بادامچیان تماس مداوم با مردم و به میان مردم رفتن را یک شیوه خوب و درست در حکمرانی توصیف کرد و گفت: گفتگو با مردم در دیدار‌های چهره به چهره از درد‌ها و مشکلات آن‌ها می‌کاهد و از این بابات باید از رئیسی تقدیر کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تشکر از نمایندگان مجلس در بررسی صلاحیت‌های وزرا گفت: یک هفته بررسی در کمیسیون‌ها و سپس در صحن علنی مجلس حکایت از دقت نظر نمایندگان دارد و بحث‌های موافق و مخالف نشان داد مجلس در نظارت خود جدی است و مطالبه عمل به وعده‌ها در راس نگاه نظارتی مجلس قرار خواهد گرفت.

بادامچیان با اشاره به رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب به دولت رئیسی اظهار داشت: جوان سازی، بازسازی انقلابی و رفتار عقلانی و فکورانه در همه عرصه‌های مدیریتی، اعتماد مردم را به دولت افزایش می‌دهد و فاصله دولت- ملت را کاهش و سرمایه اجتماعی را افزایش می‌دهد.

وی همچنین با اشاره به موضع رهبر معظم انقلاب درباره دولت کنونی آمریکا در خصوص برجام گفت: ما با یک دولت روباه صفت و گرگ و درنده خو طرف هستیم و اروپایی‌ها هم دست کمی از آن ندارند.

وی افزود:، چون مواضع دولت کنونی آمریکا همان مواضع ترامپ است هیچ گونه پیشرفتی را در مذاکرات نمی‌شود پیش بینی کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تحولات افغانستان اظهار داشت: صحنه امروز افغانستان یک عبرت تاریخی برای غرب زدگان و غرب گرایان است و مردم جهان این روز‌ها شاهد صحنه‌های دلخراشی در فرودگاه کابل هستند که نتیجه ۲۰ سال مداخله تجاوزکارانه و شکست سیاست‌های آمریکا را می‌بینند.

وی خطاب به طالبان و رهبران واقعی مردم افغانستان که در روز‌های سخت مبارزه با تجاوز شوروی و نیز تجاوز آمریکا حضور داشتند گفت: امروز مردم افغانستان نیازمند آرامش و فکر کردن به رفاه، توسعه و ترقی کشور هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید به خون ریزی‌ها خاتمه داد و مشکلات را از طریق گفتگو حل کرد، افزود: دولت جدید افغانستان باید یک زیست انقلابی و اسلامی بدون دخالت قدرت‌های خارجی را مدیریت کند و به مردم اطمینان دهد حقوق آن‌ها محفوظ و جان و مال و ناموسشان در امان خواهد بود.

بادامچیان ادامه داد: حکم به رد و قبول طالبان مشکلی را حل نمی‌کند. باید دید بین آن‌ها و آمریکایی‌ها در دوحه چه گذشته است و توافقات چه بوده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: آنچه مردم ما انتظار دارند این است که مرز‌های امن با افغانستان داشته باشیم، حقوق و امنیت شیعیان و همه فرقه‌ها در این کشور رعایت شود، مراودات اقتصادی همچنان برقرار باشد، حق آبه ایران از هیرمند رعایت شود و از همه مهمتر تروریست‌ها در افغانستان به ویژه القاعده و داعش دوباره جان نگیرند.

وی همچنین گفت: ما امیدواریم با هوشمندی که حاکمان فعلی افغانستان تاکنون در تغییر رفتار خود نشان داده اند، حقوق اقوام و مذاهب در ترکیب قدرت جدید دولت افغانستان رعایت شود تا بهانه‌ای برای مداخله قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای به وجود نیاورد.

بادامچیان تصریح کرد: ما بر اساس رهنمود رهبر معظم انقلاب طرفدار ملت افغانستان هستیم و در حمایت از این ملت مظلوم هیچ گاه کوتاهی نمی‌کنیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره آینه داران آفتاب شهیدان رجایی و باهنر، اندرزگو، عراقی، لاجوردی و دیگر شهدای شهریورماه گفت: خداوند را شاکریم که دولتی سرکار آمده که شبیه‌ترین دولت پس از انقلاب به دولت شهید رجایی است و امیدواریم حجت الاسلام رئیسی با کمک مردم و تاسی به رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب، مشکلات کشور را یکی پس از دیگری حل کند و تصویری از کارآمدی نظام اجرایی را به نمایش بگذارد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: