کد خبر: ۵۳۲۷۸۴
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی با کمان ایران با اشاره به نایب قهرمانی بیابانی در پارالمپیک ۲۰۲۰ گفت: این مدال آغاز راه توسعه این رشته در ورزش معلولان خواهد بود.

به گزارش شفاف، مسابقات تیروکمان پارالمپیک 2020 توکیو در ماده کامپوند انفرادی مردان با کسب مدال نقره توسط رمضان بیابانی به پایان رسید.

مجید کهتری سرمربی تیم ملی با اشاره به این موفقیت گفت: این یک اتفاق تاریخی بود. در واقع این مهم در حالی رقم خورد که کمانداران ایرانی از پارالمپیک ریو به بعد در اردو حضور پیدا کردند. کسب مدال نقره پارالمپیک با کمتر از 5 سال فعالیت نشان از آن دارد که ظرفیت‌های زیادی در این رشته داریم.

وی با اشاره به نتیجه بیابانی در مسابقات کامپوند عنوان کرد: در بازی برابر نماینده روسیه ملی‌پوش ما پنج امتیاز عقب بود و این یعنی حذف، اما او توانست بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارد و در تیر پایانی بازی را مساوی و در نهایت در تیر طلایی بر این رقیب مقتدر غلبه کرد. رنگ مدال بیابانی می‌توانست طلایی باشد، اما رقیب چینی وی بسیار عالی بود و این موجب شد نماینده ما به مدال نقره بسنده کند.

کهتری با بیان اینکه این مدال آغاز راه توسعه کامپوند در میان ورزشکاران پارالمپیکی است، اظهار داشت: حضور علی سینا منشازاده و رمضان بیابانی نشان از آن دارد که ما ظرفیت زیادی برای توسعه این رشته را داریم. بی‌تردید این مدال آغاز راه توسعه تیر وکمان در بخش کامپوند است و مشتاقان زیادی را به سمت این رشته سوق خواهد دارد. امیدوارم شرایط به‌گونه‌ای باشد که بتوانیم استعدادیابی لازم در این بخش را انجام دهیم تا در دوره بعدی شاهد حضور ورزشکاران بیشتری در خط مسابقه باشیم.

کهتری درباره باخت منشازاده خاطرنشان کرد: این باخت خستگی را به تن من گذاشت. انتظار حضور هر 2 نماینده ایران را در فینال داشتم.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: