کد خبر: ۵۳۲۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹

معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش از تست موفق سامانه پدافندی مرصاد ۱۶ در کویر مرکزی ایران خبر داد.

به گزارش شفاف، در آستانه دهم شهریور «روز پدافند هوایی ارتش»، نسل جدید سامانه موشکی تماماً بومی «مرصاد 16» در کویر مرکزی ایران علیه اهداف تعیین‌شده با موفقیت مورد ارزیابی قرار گرفت.

امیر سرتیپ‌دوم «محمد یوسفی خوش‌قلب» معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش، ضمن تبریک هفته پدافند گفت: سامانه موشکی مرصاد 16 کاملاً بومی، و از فناوری‌های نوین جهت مقابله با جنگ الکترونیک و درگیری هم‌زمان با چند هدف متخاصم بهره‌مند است.

وی افزود: سامانه موشکی مرصاد 16 برای اولین بار تحت کنترل شبکه یکپارچه پدافندی قرار گرفت و از مرکز فرماندهی و کنترل حضرت ولیعصر(عج) نسبت به کشف، شناسایی، درگیری و انهدام اهداف اقدام شد.

خوش‌قلب با بیان اینکه تحرک و چابکی بالا از خصوصیت اصلی و منحصر به فرد این سامانه است، افزود: سامانه مرصاد 16 قادر است با اهداف سرعت بالا در ارتفاع کم مانند انواع کروز مقابله نماید.

معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش با تأکید بر اینکه ارتباط با شبکه یکپارچه به صورت دیتا و محیط کاملاً امن برقرار می‌گردد، تصریح کرد: سامانه موشکی مرصاد 16 قادر است در لحظه، هدف متخاصم با هر ارتفاع پروازی را شناسایی کند و وارد عمل بشود و در لحظه اهداف را به شبکه می‌دهد و مرکز کنترل فرماندهی می‌تواند مستقیم با سامانه درگیر بشود.

خوش‌قلب در ادامه خاطر نشان کرد: به زودی از بهینه شده سامانه مرصاد 16 جهت مقابله با اهداف ارتفاع بالا با سرعت بالا رونمایی خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: