کد خبر: ۵۳۲۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱

مدیرکل کمیته امداد استان تهران از پرداخت بیش از ۳۳ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون خبر داد.

به گزارش شفاف، سیدابوالفضل پرپنچی با ارائه گزارشی از تسهیلات پرداخت شده از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در این استان،گفت: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از سال 95 با هدف گره‌گشایی از نیازمندان و پرداخت تسهیلات بدون کارمزد به مددجویان تحت حمایت و خانواده‌های نیازمند تاسیس شد.

وی با بیان اینکه پیشوایان دینی تأکیدهای زیادی درباره تأمین نیاز های معیشتی اقشار ضعیف جامعه از طریق قرض الحسنه دارند، افزود: برهمین اساس، قرض الحسنه یکی از شیوه‌های تجهیز و تخصیص منابع در الگوی بانکداری بدون ربا مطرح شده است.

پرپنچی ادامه داد: تسهیلات پرداختی از سوی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تا سقف 10 میلیون تومان بدون کارمزد پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران به فعالیت 3 شعبه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در استان تهران اشاره کرد و گفت: 35 نمایندگی این صندوق در دفاتر کمیته امداد استان تهران آماده ارائه خدمت به نیازمندان هستند.

وی افزود: همچنین با افتتاح شعبه دیجیتال صندوق امداد ولایت، امکان دریافت خدمات بدون مراجعه حضوری و در کمترین زمان برای متقاضیان فراهم شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: این صندوق از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 3 هزار و 250  فقره تسهیلات در قالب وام کارگشایی، اشتغال و مسکن به مبلغ 33 میلیارد و 600 میلیون تومان به نیازمندان تهرانی  پرداخت کرده است که می‌تواند به عنوان یک الگوی شایان توجه در بانکداری اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

پرپنچی تصریح کرد: خیّران حقیقی و حقوقی ( مساجد، مراکز نیکوکاری، مؤسسات خیریه و ...)  می‌توانند با سپرده‌گذاری و تعامل هم افزا با صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، این نهاد را در رفع مشکلات نیازمندان و مددجویان تحت حمایت یاری کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: