کد خبر: ۵۳۲۸۸۵
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸

معلمی کالیفرنیایی که به کرونا مبتلا بود و در مدرسه حضور پیدا می کرد باعث ابتلای دانش آموزان به نوع جهش یافته این بیماری شد.

به گزارش شفاف، به نقل از khaberni؛ معلمی که واکسن کرونا را در کالیفرنیا دریافت نکرده بود، اخیراً نیمی از دانش آموزان خود و ۲۶ نفر از کادر آموزشی یک مدرسه ابتدایی را  به کرونای دلتا آلوده کرد.  طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا، یک معلم که نامش فاش نشده پس از ظاهر شدن علائم عفونت و ویروس به مدت دو روز در مدرسه حضور یافت. به نوشته روزنامه انگلیسی گاردین، این ​​معلم به همراه تعداد زیادی از کارکنان مدرسه بدون رعایت،  اقدامات پیشگیرانه و حتی بدون استفاده از ماسک صورت، با دانش آموزان خود در تماس مستقیم بود.

تام فریدن، رئیس سابق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها می‌گوید: " سرایت کرونای دلتا دو برابر است و ما باید تلاش‌های خودمان را برای ایمن نگه داشتن کودکان در مدرسه بیشتر کنیم. این بدان معناست که معلمان واجد شرایط، کارکنان و دانش آموزان باید واکسینه شوند و همه باید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند تا چنین حادثه‌ای دیگر تکرار نشود. "

فاجعه در مدرسه
فریدن در مورد نقض شیوه نامه‌های بهداشتی در بسیاری از مدارس آمریکا هشدار داد و خاطرنشان کرد: "مقامات بهداشتی از حال کودکانی که به دلیل این حادثه در بیمارستان بستری شده اند مطلع هستند. در همین راستا مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها  روز جمعه گزارشی  منتشر کرد که نزدیک به دو میلیون مورد ابتلا به کووید ۱۹ در گروه سنی ۵ تا ۱۷ سال و ۳۰۰ مورد مرگ ناشی از آن در آمریکا وجود دارد."

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: