کد خبر: ۵۳۳۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶

سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهاراتی مبنی بر تولید ماهانه ۲ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک در کشور و انتقال آن به روسیه را تکذیب کرد.

به گزارش شفاف، به دنبال انتشار اظهاراتی مبنی بر تولید ماهانه 2 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک در کشور و انتقال آن به روسیه، سخنگوی سازمان غذا و دارو ضمن تکذیب این اظهارات، اظهار داشت: این اظهارات کذب محض بوده و هنوز طرف روسی، محصول تولید شده اولیه واکسن اسپوتنیک لایت تولیدی شرکت خصوصی ایرانی را برای تولید انبوه تحت لیسانس تایید نکرده است.

وی افزود: خروج هرگونه واکسن کرونا از ایران ادعای کذبی است که مقصود و انگیزه گوینده از نشر این مطلب کذب در شرایط حاضر مشخص نیست.

جهانپور گفت: واکسن «اسپوتنیک لایت» به صورت "بچ" تست یا محموله اولیه تولید شده و هفته‌هاست در انتظار تایید نهایی موسسه گامالیا روسیه برای ورود به چرخه تولید انبوه است و خروج و ورود هر نوع واکسن مستلزم مجوز سازمان غذا و دارو خواهد بود که چنین مجوزی تاکنون در مورد واکسن‌های کرونا از جمله واکسن اسپوتنیک وی صادر نشده و اظهارات نامبرده صحت ندارد.

گفتنی است برخی رسانه‌ها به نقل از معاون قرارگاه پدافند زیستی کشور نوشته بودند که روسیه ماهی ٢ میلیون واکسن اسپوتنیک در ایران تولید می‌کند و این واکسن‌ها به روسیه تحویل داده می‌شود نه ایران!

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: