کد خبر: ۵۳۳۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷

مدیرکل فراهم‌آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از تصمیم و تأکید شورای اسناد ملی بر مسئولیت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره یکپارچگی یادمان‌های رؤسای جمهور و اختیار سازمان در امور یادمان‌ها خبر داد.

به گزارش شفاف، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، جلال طاهری، مدیرکل فراهم‌آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، گفت: در تازه‌ترین جلسه شورای اسناد ملی، موضوع یادمان رؤسای جمهوری اسلامی ایران مطرح و مورد بحث و تبادل نظر اعضای شورا قرار گرفت و سیامک سعید فوائدی، دادیار دادسرای دیوان عالی کشور، ضمن تشریح اقدامات انجام شده در راستای دستور صادره از طرف دادستان کل کشور مبنی بر یکپارچگی اسناد، آثار، اشیاء و هدایای رؤسای جمهور در یادمان واحد زیر نظر سازمان؛ بر ابلاغ اجرای نظر دادستان کل کشور به سازمان برای اجرا در روزهای آتی تأکید کرد.

وی ادامه داد: اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، نیز در ادامه جلسه 360 شورای اسناد ملی پیشینه‌ای از بحث‌های موجود پیرامون یادمان‌ها و اقدامات انجام شده از طرف سازمان را به استحضار اعضای شورا رساند و در این راستا رفیع‌زاده، معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور نیز در خصوص ضرورت تعیین تکلیف دستور قضایی صادره و مصوبه هیئت وزیران در این مورد مطالبی بیان کرد.

طاهری افزود: در نهایت اعضای شورا ضمن تأکید بر یکپارچگی یادمان‌های رؤسای جمهور و مسئولیت و اختیار تام سازمان در امور یادمان‌ها؛ مصوب کرد تا برابر دستور قضائی صادره دادستانی کل کشور در این مورد اقدام شود.

وی گفت: همچنین شورای اسناد ملی ایران تصمیم‌گیری در مورد پیشنویس آئین‌نامه یادمان‌های رؤسای جمهور را به مشخص شدن دستور قضایی صادره و ارسال پیش‌نویس برای اعضای شورا برای بررسی و طرح در جلسات آتی کردند.

مدیرکل فراهم‌آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اضافه کرد: در این جلسه 10 ردیف درخواست مجوز امحای اوراق راکد  مربوط به سازمان پزشکی قانونی، مطرح و مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که مصوبه آن برای اجرا به دستگاه فوق ابلاغ خواهد شد.

سیصد و شصدمین جلسه شورای اسناد ملی ایران با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، مهدی حجت عضو متبحر در تاریخ و فرهنگ ایران و رئیس شورا، سیامک سعید فوائدی دادیار دادسرای دیوان عالی‌ کشور، علی کامیار دادستان کل دیوان محاسبات کشور، علاءالدین رفیع‌زاده معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور، محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم تحقیقات و فناوری، رسول جعفریان عضو متبحر در تاریخ و فرهنگ ایران و خسرو طالب‌زاده معاون اسناد ملی ایران به صورت مجازی برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: