کد خبر: ۵۳۳۰۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳

مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با بیان اینکه تهران هیچ قید و شرطی برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک خود با ریاض ندارد، تاکید کرد که عربستان در گفت وگوهای خود با ایران جدی است.

به گزارش شفاف به نقل از الجزیره، علیرضا عنایتی، مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه فضای گفت وگوی های تهران و ریاض در سه دور گذشته در عراق را مثبت توصیف کرد و گفت که عربستان در گفت وگوهای خود با ایران جدی است و دو طرف هیچ گونه پیش شرطی برای آغاز مذاکرات ندارند.

وی همچنین تاکید کرد که تهران برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک با ریاض هیچ قید و شرطی ندارد .

عنایتی گفت: اگر عربستان تصمیم به باز کردن سفارت خود در تهران ‌بگیرد و نماینده و یا سفیر اعزام کند، تهران نیز آماده بازگشایی سفارت خود در ریاض خواهد بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که مذاکرات میان ایران و عربستان در زمان مناسب از سرگرفته خواهد شد و هیچ کشوری در خلیج فارس طرح صلح هرمز را رد نمی کند.

عنایتی درخصوص بحران یمن نیز گفت: به نظر می رسد که سعودی ها اخیرا برخی مواضع منطقه ای خود را به ویژه در رابطه با گفت وگو درمورد بحران یمن تغییر داده اند. تهران بر این باور است که گام اول برای حل بحران یمن برداشتن محاصره و تحریم سپس برقراری آتش بس و بعد از آن آغاز مذاکرات یمنی-یمنی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: