کد خبر: ۵۳۳۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵

مدیر روابط عمومی بیمارستان لقمان از تلاش گروه احرارالحسین (ع) برای ایجاد یک حسینیه ویژه بیماران در این مرکز آموزشی درمانی خبر داد.

به گزارش شفاف، گروهی از جوانان حسینی به سرپرستی میثم جدیدی، مدیر روابط عمومی بیمارستان لقمان حکیم، سقاخانه احرار الحسین (ع) را در مرکز آموزشی، پزشکی و درمانی لقمان حکیم برپا کرده و در این سقاخانه مشغول خدمت رسانی به بیماران و همراهان آن‌ها هستند.

جدیدی درباره این پایگاه مذهبی فرهنگی گفت: نزدیک به ۵ سال است که افتخار خدمت رسانی به بیماران، همراهان و همکاران کادر درمان بیمارستان لقمان حکیم نصیب ما شده است.

او افزود: این تشکل معنوی قریب به ۱۳ سال که در این مکان برپا شده و در کنارش سقاخانه هم دایر شده بود، اما در این چندسال به صورت متمرکز، از ابتدای محرم تا آخر ماه صفر در بیمارستان برپا شده است.

مدیر روابط عمومی بیمارستان لقمان در خصوص اهداف خود از برگزاری این سقاخانه بیان کرد: یکی از ابعاد برگزاری این ایستگاه، حال و هوای معنوی آن است زیرا فضای آن، کمک روحی بزرگی به بیمار‌ان و همراهان آنها می‌کند. هدف دوم هم بعد مالی است؛ ما هرچه در توان داریم در این سقاخانه با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی اعم از فاصله گذاری اجتماعی ارائه می‌دهیم تا خانواده‌ها حداقل هزینه محلول، ماسک، چای، آبجوش، غذای گرم  ندهند.

او درباره برکات معنوی این سقاخانه تصریح کرد: سال اول که این سقاخانه را در بیمارستان برپا کردیم، فقط برای ده روز اول محرم بود. اما شب عاشورا یک جوان تصادفی را به این بیمارستان آوردند و در آی سی یو بستری شد. همان شب پدر این جوان در ایستگاه گریه کرد و دخیل بست. بعد نزد ما آمد و نذر خود به این ایستگاه را ادا کرد. همچنین تا پایان صفر خادم این ایستگاه بود. تا اینکه بعد از ۲ و ماه نیم که همه دکتر‌ها پسرش را جواب کرده بودند، دوباره فرزندش را از خداوند و امام حسین (ع) هدیه گرفت.

جدیدی افزود: تعداد مریض‌هایی که از این ایستگاه شفا گرفته اند و هنوز هم نذر خود را در این مکان ادا می‌کنند، زیاد است. همین اتفاق‌های معنوی ما را برای ادامه مسیر مصمم‌تر می‌کند. به اعتقاد بنده بهتر است جوانان این اقدام ارزشمند را گسترش دهند.

او در خصوص دیگر فعالیت‌های گروه خود توضیح داد: به همت سایر همکاران، بسته‌های حمایتی و غذای گرم به صورت ماهانه در حومه تهران توزیع می‌شود.

مدیر روابط عمومی بیمارستان لقمان یادآوری کرد: این پایگاه با تلاش خالصانه همکاران ما بنا شده است. امیدوارم تا جایی پیش برویم که بتوانیم یک حسینیه برای بیماران دایر کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: