کد خبر: ۵۳۳۲۴۳
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر انجام برنامه‌ریزی برای بازی‌های آسیایی و المپیک آتی از سوی وزارت ورزش گفت: مجلس در حوزه امنیت شغلی و رفاهی قهرمانان ورزشکار به دنبال ایجاد قوانین موثر است تا ثبات و آرامش روحی را در میان این ورزشکاران ایجاد کند.

به گزارش شفاف، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار امروز (دوشنبه 15 شهریور) با ورزشکاران مدال آور المپیک ضمن تقدیر از تلاش های ورزشکاران گفت: ورزش خاستگاه عمومی و اجتماعی و به دور از مباحث سیاسی، حقوقی و مذهبی است و باید با سرمایه گذاری های لازم کار را به درستی دنبال کرد تا نتایج خوبی را به دست آورد، در محدودیت های مالی و محیطی می توان با دقت در برنامه ریزی، ضعف ها را جبران کرد.

وی ادامه داد: مجموعه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید از هم اکنون تابلوی زمانبندی خود را برای بازی های آسیایی و المپیک در مقابل جوانان و مردم روشن کرده و هر شخصی با مسئولیت مشخص اقدامات لازم را انجام دهد.

رئیس قوه مقننه کشورمان تاکید کرد: مجموعه وزارت ورزش باید در عرصه برنامه ریزی خود تمرکز و اولویت را در رشته هایی با سابقه درخشان و مدال آور قرار دهد. البته نه به گونه ای که به سایر رشته ها توجهی نشود، اما در یک مدیریت درست و اصولی، اولویت بندی بسیار موثر است.

قالیباف با اشاره به حمایت مجلس از حوزه ورزش در زمینه قانونگذاری اظهار کرد: تدوین و تصویب برنامه پنج ساله هفتم توسعه پیش رو است و باید برای حل مشکلات دست و پاگیر در حوزه قهرمانی، برنامه ریزی و قوانین لازم را تصویب کرد. البته در حوزه امنیت شغلی و رفاهی قهرمانان ورزشکار نیز مجلس به دنبال ایجاد قوانین موثر است تا ثبات و آرامش روحی را در میان این ورزشکاران ایجاد کند.

وی با اشاره به گزارش شفاف، بلکه باید به سمت حل این موانع گام برداریم.

رئیس قوه مقننه کشور تصریح کرد: نامعلوم بودن زمان برگزاری بازی های المپیک به دلیل شیوع بیماری کرونا در دنیا، بر روحیه ورزشکاران تاثیر منفی گذاشته بود، اما آنها در این بازی ها تلاش کردند تا موفقیت کسب کنند. شرایط اقتصادی یکی دیگر عوامل تاثیرگذار در روند هر کاری به ویژه حوزه ورزش است و نباید ورزشکاران مدال آور و قهرمان ما دغدغه مسائل مالی داشته باشند.

قالیباف افزود: در دوران کاری خود با ورزش سروکار داشتم، حقیقتاً ورزش حوزه ای منحصربه فرد با ابعاد معنوی و مادی است، ورزش صنعت و پدیده ای است که با رشد و قدرت اقتصادی کشورها رابطه مستقیم دارد، حتی ورزش در حوزه آسیب های اجتماعی، انسجام ملی، فرهنگی و سیاسی یک کشور بسیار اثرگذار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از ویژگی های ورزش  آن است که می توان با کمترین هزینه، بیشترین بهره را برد، اظهار کرد: این موضوع را با تمام وجود درک کرده ام، ابتدا به دلیل علاقه فردی ورزش را دنبال می کردم، اما بعد از آن با حضور در حوزه های مدیریتی و تخصصی با هدف ایجاد رشد، عزت، انسجام ملی، تربیت و آموزش و نشاط در جامعه، حوزه ورزش را پیگیری کردم. در دوره من در شهرداری  ده ها سالن ورزشی در محله های مختلف کلانشهر تهران احداث  و افتتاح شد.

وی با بیان اینکه طی این سال ها در هر حوزه ای که خدمت کردم از ورزش غفلت نکردم، گفت: بعد از دوران دفاع مقدس در دوره حضور خود در بسیج، به نقش ورزش همگانی و حرفه ای به ویژه در برخی رشته ها که با فرهنگ ما عجین شده پی بردم، امروز ما در برخی از رشته های ورزشی حرف اول را زده و افتخارآفرینی داریم.

قالیباف اظهار کرد: من در زمان حضور در نیروی انتظامی با راه اندازی و گسترش رشته های ورزشی در باشگاه های پاس، موجب مدال آوری و رتبه آوری  این باشگاه ورزشی در کشور شدم. شهید میثمی که طلبه ای مخلص و نماینده امام راحل در قرارگاه خاتم الانبیا (ص) بود همیشه در دوران دفاع مقدس و در جریان کمبود تجهیزات نظامی اعلام می کرد که انسان تنها عنصر تاثیرگذار و سرنوشت ساز در نبردهاست و این موضوع اکنون باید در حوزه ورزش نیز مدنظر قرار گیرد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور گفت: مشکلات در حوزه ورزش بسیار است، اما اراده ورزشکاران می تواند بر تمامی این موانع غالب شود. فرد فرد شما مدال آوران و ورزشکاران بعد از خدا، باید بر اراده فردی خودتان تکیه کنید و ما مسئولان نیز موظفیم تجهیزات، زیرساخت ها را فراهم و موانع را از سر راه برداریم، زیرا شرایط کنونی پسندیده قهرمانان مدال آور ما نیست.

وی ادامه داد: ما کمبودهای اقتصادی را با گوشت و پوست خود لمس می کنیم، اگر چه همیشه معتقد بودم در اقتصاد ما، کمبود وجود ندارد، بلکه ضعف مدیریتی مسائل کنونی را به وجود آورده است و با مدیریت و برنامه ریزی درست می توان بسیاری از مشکلات را حل کرد.

قالیباف خطاب به مدال آوران المپیک تصریح کرد: شما چه در زمانی که پرچم کشورمان را بالا می برید و چه در دوره ای که از ورزش قهرمانی دور می شوید، روحیه پهلوانی همیشه در وجود شما و جامعه باقی می ماند و مردم قدردانی شما بوده و هستند. حتما به سهم خود به عنوان نماینده مردم در مجلس تا حد توان به دنبال ساماندهی مشکلات حوزه ورزش هستم و از فراکسیون ورزش و کمیسیون فرهنگی مجلس نیز می خواهم تا در زمان بررسی برنامه هفتم توسعه، حوزه ورزش را مدنظر قرار داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با کابینه دولت سیزدهم به آنها توصیه فرموده اند که برنامه های و قول های خود را اجرایی کرده و برای آنها زمانبندی اعلام کنید. در زمان حضور خود در شهرداری تهران در آغاز کلنگ زنی هر طرح و پروژه ای تابلویی از زمانبندی تکمیل و پایان آن طرح را نصب کرده و براساس آن پیش می رفتیم.

وی ضمن تاکید بر اهمیت و توسعه ورزش بانوان در کشور گفت: باید برای سلامت و قهرمانی بانوان کشور تلاش کرد. در دوره حضور من در شهرداری در راستای توجه جدی به ورزش بانوان، سالن های ورزشی در محله های مختلف احداث شد، بنابراین در حوزه قهرمانی می توان با هدفگذاری درست و اصولی حرکت کرده تا به بهترین نتایج دست یافت.

در این نشست سجادی وزیر ورزش و جوانان، فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس، راستینه رئیس کمیته ورزش کمیسیون فرهنگی و صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و رؤسای فدراسیون های ورزشی نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: