کد خبر: ۵۳۳۲۴۶
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۶

یک شرکت دانش‌بنیان با ایده‌های خلاقانه ۴۰ جوان نخبه ایرانی توانسته است ۱۰ محصول مورد نیاز صنایع فولادی، معدنی و نیروگاه‌ها را بومی‌سازی کند. دستگاه "ضخامت‌سنج" و "تشخیص ضایعات فلزی" از جمله محصولات تولیدی این شرکت است.

به گزارش شفاف، جوانان یک شرکت دانش‌بنیان در ایران بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، علم خود را صرف برطرف کردن نیاز صنایع کشورمان کردند؛ این شرکت تاکنون با 15 سال سابقه فعالیت، توانسته است 10 محصول مورد نیاز صنایع فولادی، معدنی و نیروگاه‌ها را بومی‌سازی کند.

دستگاه "ضخامت‌سنج" یکی از جدیدترین محصولات این شرکت است که به تولید انبوه رسیده است؛ دستگاه "تشخیص ضایعات فلزی" از دیگر محصولات این شرکت است که ضایعات فلزی موجود در خط تولید شناسایی شده و از خط جمع‌آوری می‌شود تا به دستگاه‌های موجود در مسیر آسیب نرسد؛ این دو محصول علاوه بر جلوگیری از توقف خط تولید، باعث افزایش تولید و بهره‌وری می‌شود ضمن اینکه محصولات این شرکت دانش‌بنیان، سالانه از خروج بیش از 6 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می‌کند.

متخصصان این شرکت موفق شدند با قیمت بسیار مناسب نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی، محصولات باکیفیتی را بسازند و در واقع ایده‌های خلاقانه 40 جوان نخبه ایرانی در ایران شرکت، تاکنون نیازهای مهمی از صنایع را برطرف کرده است که این مهم به وسیله فارغ‌التحصیلانی از "رشته الکترونیک، هوش مصنوعی و فیزیک اپتیک" در این شرکت حاصل شده است.

"مقبلی" عضو تیم سخت‌افزار این شرکت دانش‌بنیان گفت: ما نیازهای متفاوتی از صنعت را شناسایی کردیم و متناسب با نیازهای آنها محصولاتی شناسایی شده است؛ این دو محصول از کشورهای اروپایی و آمریکایی در گذشته تهیه می‌شده است و با توجه به نیازی که در بازار احساس شد ما تصمیم به طراحی و تولید این محصولات گرفته‌ایم؛ ابزارهای مورد نیاز برای تولید محصولات، بعضاً تهیه آنها بسیار سخت است و از آنطرف تغییرات نرخ ارز نیز بسیار بر روی کسب و کار ما اثرگذار است.

"فرح‌بخش" مسئول بخش طراحی الکترونیکی فلزیاب صنعتی نیز گفت:‌ دستگاه "ضخامت‌سنج" برای اندازه‌گیری ضخامت اجسام مختلف با دقت بالا طراحی شده است و توانایی اندازه‌گیری ضخامت "لاستیک، پلاستیک و فلزات مختلف" را دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: