کد خبر: ۵۳۳۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸

رسانه‌های هندی به نقل از مقامات بهداشتی این کشور از شناسایی قطعی ۱۱ مورد ابتلا به ویروس جدید «نیپا» خبر دادند.

به گزارش شفاف، بر اساس گزارش یک تیم مرکزی مستقر در کرجا در کوژیکود در پی عفونت ویروس نیپا، توصیه کرده است که هم مراقبت‌های بیمارستانی و هم مبتنی بر جامعه در منطقه و تشخیص پیشگیرانه موارد در مناطق مهار شده انجام شود.

راجش بوشان، وزیر بهداشت اتحادیه روز دوشنبه در نامه‌ای به دکتر وی پی جوی، دبیر ارشد کرالا، گفت باید به مناطق اطراف کانور، مالاپورام و وایاناد هشدار داده و مقامات منطقه‌ای تماس‌های افراد مبتلا را شناسایی کنند.

وزیر بهداشت اتحادیه گفته است که می‌توان تمام تماس‌های پرخطر را به مرکز جدا شده منتقل کرد و علائم را تحت نظر داشت. تیم مرکزی مرکز ملی کنترل بیماری‌ها (NCDC) روز یکشنبه با توجه به شیوع بیماری نیپا در منطقه کوژیکود در آنجا مستقر شد. این تیم تاکنون در جلساتی با وزیر جنگل‌ها و حیات وحش و همچنین وزیر بهداشت کرالا شرکت کرده است.

وزارت بهداشت کرالا ۲۵۱ نفر را که با پسر ۱۲ ساله‌ای که بر اثر عفونت ویروس نیپا جان خود را از دست داد، شناسایی کرده است. از این تعداد، ۳۸ نفر در بیمارستان کالج پزشکی کوژیکوده در قرنطینه هستند و ۱۱ نفر علائم بیماری را نشان داده‌اند.

وزیر بهداشت در بیانیه‌ای اعلام کرد که از ۲۵۱ نفر، ۱۲۹ نفر کارمند بهداشت هستند. او گفت: ۳۸ نفر در بیمارستان کالج پزشکی کوژیکوده قرنطینه هستند، از این تعداد ۱۱ نفر علائم عفونت را نشان داده‌اند. نمونه‌های هشت نفر به موسسه ویروس شناسی ملی (NIV)، پونا ارسال شده است. وضعیت همه کسانی که علائم عفونت را دارند ثابت است. ۵۴ نفر از این تعداد در گروه بسیار خطرناک قرار دارند و ۳۰ نفر از آن‌ها کارکنان بهداشت هستند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: