کد خبر: ۵۳۳۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۰

پیکر مطهر شهید مدافع حرم «مرتضی کریمی» طی عملیات تفحص در سوریه کشف و هویت او از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

به گزارش شفاف، پیکر مطهر شهید مدافع حرم «مرتضی کریمی» طی عملیات تفحص در سوریه کشف و هویت او از طریق آزمایش DNA شناسایی شد. شهید مرتضی کریمی که یکی از فرماندهان مدافع حرم و فرمانده شهید مجید قربانخانی در سوریه بود.

او متولد 25 دی ماه 1360 بود که در زمان شهادت 34 سال سن داشت ، شهید مرتضی کریمی در گردان حضرت زهرا(س) لشکر 10 سیدالشهدا(ع) سپاه پاسداران محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ خدمت می‌کرد. او 21 دی ماه سال 1394 در خانطومان به شهادت رسید و پیکرش مفقود شد. حالا بعد از گذشت شش سال از شهادتش، بقایایی از پیکر کشف و به کشور بازگشته است. از او دو فرزند به یادگار مانده است.

متن وصیت نامه شهید «مرتضی کریمی شالی» در ادامه می آید:

سلام درود به ساحت مقدس امام زمان عج و روح پاک امام راحل. و سلام بر نائب بر حقش حضرت سید علی خامنه ای و شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با قلب خود ورقی می سازم و  با خون خود جوهری و با استخوان خود قلمی می سازم و دست نوشته ایی به یادگار بر روی آن حک می کنم.

در ابتدای وصیت نامه ام از تمامی دوستان و آشنایان و خانواده خودم تقاضا دارم به فرامین مقام معظم رهبری گوش فرا دهند تا گمراه نشوند زیرا ایشان بهترین دوست شناس و دشمن شناس است.
 از همه می خواهم اشک و گریه های خود را نثار اباعبدالله الحسین ع و فرزندان آن بزرگوار و خانم زینب (س) کنند.

از دوستان و آشنایان که بر گردن بنده حقیر حق دارند تقاضا می کنم بنده حقیر را مورد عفو و حلالیت خود قرار دهند. می دانم که اخلاق و رفتار من انقدر خوب نبود که توفیق شهادت داشته باشم و این شهادت که نصیب بنده شد لطف و کرم و هدیه خداوند بود.

بی بی زینب(س) آن زمان که شما در شام غریب بودید گذشت. و دیگر به هیچ احدی اجازه نمی دهیم به شما و سلاله اباعبدالله الحسین(ع) بی احترامی کند. 

نماز لیله الدفن و حلالیت 40 مؤمن فراموش نشود. حتما این کار را برای من روز دفن انجام دهید و شال و پیراهن مشکی و پرچم سرخ حرم و تربت اباعبدالله الحسین ع را داخل قبرم کنار بدنم قرار بدهید ممنونم.

من را حلال کنید.

سایه مقام معظم رهبری مستدام باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: