کد خبر: ۵۳۳۳۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: از دستگاه قضا می‌خواهیم به ترک فعل ها و احیانا تخلفات مدیران اجرایی سابق رسیدگی و مردم را در جریان جزئیات آن قرار دهند.

به گزارش شفاف، احمد حسین  فلاحی نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز چهارشنبه ۱۶ شهریور ماه اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای ۱۷ شهریور را گرامی می‌داریم. خون این شهدا ثابت کرد که زور و سطله نتیجه‌ای نخواهد داشت.  

وی خطاب به نمایندگان مجلس و دولتمردان افزود: وضعیتی که امروز در کشور حاکم است مشکلات اقتصادی و فشار تورم و تهدید است و هرکسی دغدغه حل مشکل دارد و نجات؛ آنچه که در طول ۸ سال بر ملت گذشت اعتماد به اولیا و شیطان و غرب و استکبار جهانی بود که نتیجه‌ای جز معطلی و هدررفت نیرو‌ها نداشت و تحلیل نیرو‌ها و از دست دادن ظرفیت‌ها را در پی داشت؛ مذاکراتی که عزت ما را زیر سوال برد و سال‌ها پیشرفت علمی و هسته‌ای کشور را عقب انداخت که اگر بخواهیم به ریل ۸ سال گذشته برگردیم سال‌ها طول می‌کشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس یازدهم ادامه داد: دولتی که نتیجه‌اش میلیارد‌ها تومان کسری بودجه و سررسید اوراق قرضه بود که به دولت جدید تحمیل کرد و در عرصه سیاست خارجی نیز دستاوردش برجام بی فرجام شد و فرصت‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را از دست داد و انسان‌های منصف را دعوت می‌کنیم که عملکرد دولت روحانی را با شعارهایش تطبیق دهند تا ملاک صحیح برای قضاوت در مورد عملکرد دولت باشد نه آنچه مدعیان و مدافعان او می‌گویند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی خطاب به قوه قضائیه یادآور شد: رئیس قوه قضائیه؛ امروز ما نمایندگان به هر محفل و مجلسی می‌رویم سوال از محاکمه و پاسخ گویی دولتمردان گذشته به ویژه رئیس جمهور سابق است و ما جواب قانع کننده‌ای نداریم و به عنوان نمایندگان مردم از دستگاه قضا و دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم نسبت به ترک فعل‌ها و احیانا تخلفات مدیران اجرایی سابق رسیدگی و مردم را در جریان جزئیات آن قرار دهند تا مردم با مشاهده اجرای عدالت در مورد همه مردم از صدر تا ذیل از رئیس جمهور تا مردم عادی عملا اجرای اصول قانون اساسی امید و اعتماد را به مردم برگرداند و اعتماد آنان را به نظام و انقلاب افزایش دهد.

فلاحی افزود: به دستگاه‌های نظارتی توصیه می‌کنیم به وظایف قانونی خود عمل کنند و کسانی که اموال بیت المال را تجزیه کردند را به دست قانون بسپارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به دولت سیزدهم، گفت: اقای رئیس جمهور از شما و وزرا که مجلس رای اعتماد بالایی را به آن‌ها داد می‌خواهیم که هر چه سریع‌تر با چینش مدیران جهادی و انقلابی ریل خدمت گذاری کشور را اصلاح و امید را در دستگاه‌های اجرایی به مردم برگردانید؛ تعلل در جابجایی مدیران ناکارآمد و چشم پوشی از ناکارآمدی و تخلف برخی دستگاه‌ها که موجب نارضایتی مردم شده اند موجب ناامیدی مردم از دولت انقلابی خواهد شد و امید است هر چه سریع‌تر با شناسایی مدیران جهادی و انقلابی که در بین جوانان مومن هم کم نیستند یگان مدیریت کشور را نوسازی و فعال کنند.

وی ادامه داد: وضعیت امروز کشور کار شبانه‌روزی می‌طلبد و تفکر لیبرال، اعتقادی به کار انقلابی و جهادی نخواهد داشت و موجب کندی آسیب پذیری قطار انقلاب خواهد شد و از دولت می‌خواهیم از فرصت مجلس انقلابی استفاده و گره‌های موجود را حل کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس یازدهم خطاب به رئیس و هیات رئیسه مجلس، ادامه داد: ماموریت سال گذشته رهبر معظم انقلاب توجه جدی به اقتصاد و معیشت و مسائل فرهنگی بود که در عرصه اقتصادی عملکرد خوبی صورت گرفت و معظم له فرمودند که پرتلاش و پرتوان پیش رفت، اما کافی نیست و باید ادامه یابد البته در عرصه فرهنگی حرکت چشمگیری صورت نگرفت و ماموریت امسال ایشان تنقیح قوانین بود که با تورم قوانین به مشکل تبدیل شده و قوانین منسوخ و ناکارآمدی وجود دارد که باید آن‌ها را بررسی کرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با این روند مجلس، اتفاقی نخواهد افتاد چرا که تا آیین نامه داخلی مجلس که مصداق تعارض منافع است و ادامه مشکلات فراوان این فرصت را از ما می‌گیرد بنابراین باید فکری به حال آیین نامه کرد؛ آیا مجلس همانطور که برای قوای مجریه و قضائیه قانون می‌نویسد می‌تواند برای خود هم قانون بنویسد.

فلاحی افزود: انتظار می‌رود در دولت انقلابی حجت الاسلام رئیسی، تلاش شود اربعین مستضعفان و پابرهنگان هم راه بیفتد، ولی دل‌های منتظر قشر ضعیف جامعه چشم به راه اربعین ماند و مرز‌های زمینی بسته شد و تنها راه‌هایی هوایی باز ماند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: