کد خبر: ۵۳۳۳۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵

یکی از مقامات آمریکا که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد، طالبان با خروج ۲۰۰ خارجی گیر افتاده در افغانستان از طریق پروازهای چارتری از فرودگاه کابل موافقت کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز، طالبان پیشتر به حدود ۱۰۰ کشور اطمینان داده بود که به تخلیه شهروندان از افغانستان به دنبال خروج جنجالی آمریکا از این کشور کمک خواهد کرد.

این رویداد به دنبال سقوط دولت اشرف غنی، رئیس جمهوری سابق افغانستان در کابل رخ داد.

بر اساس یک گزارش خبری، مقامات طالبان موافقت کردند تا به ۲۰۰ شهروند آمریکایی و اتباع کشور ثالث که پس از پایان عملیات خروج آمریکا از افغانستان همچنان در این کشور باقی مانده‌اند، اجازه خروج دهند.

در این گزارش آمده است، طالبان از جانب زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان برای اجازه خروج دادن به این افراد باقیمانده تحت فشار قرار گرفته است.

انتظار می‌رود این خروج‌ها امروز (پنج‌شنبه) انجام شوند.

این مقام نمی‌توانست بگوید که آیا این آمریکایی‌ها و اتباع کشور ثالث جزء افرادی هستند که چند روز است در مزار شریف گرفتار شده‌اند چرا که پروازهای چارتری خصوصی‌شان اجازه خروج دریافت نکرده است.

آمریکا اوایل هفته جاری نخستین چهار شهروند خود را از مسیر زمینی از افغانستان خارج کرد.

شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز به نقل از یکی از مقامات وزارت امور خارجه آمریکا گزارش داد که این چهار تن بدون مداخله طالبان از افغانستان خارج شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: