کد خبر: ۵۳۳۴۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴

با حضور عضو شورای شهر تهران در منطقه ۱۸ ، اهالی محله سعیدآباد به بلاتکلیفی پروژه بزرگراه شهید بروجردی بعد از ۲۵ سال انتقاد کردند.

به گزارش شفاف، بازدید اعضای شورای شهر تهران از پروژه‌های بلاتکیلف و تسریع بر اتمام پروژه‌های شهری از مواردی است که در این دوره از مدیریت شهری در دستور اعضای شورا قرار گرفته است و طی هفته‌های اخیر با حضور در مناطق مختلف نسبت به تکمیل و اتمام پروژه‌ها با شهرداران و مدیران شهری جلساتی را برگزار می‌کنند.

در ادامه بازدیدهای اعضای شورای شهر تهران، ناصر امانی در نخستین محله‌گردی خود همراه با مدیر محله، شورایاران و اهالی محله سعیدآباد در منطقه 18، در جریان جزییات معضلات و چالش‌های یکی از محروم‌ترین مناطق تهران قرار گرفت.

محله سعیدآباد در حاشیه تهران و در محاصره زمین‌های کشاورزی و باغات است، سرانه فضای سبز کافی دارد اما این ویژگی در کنار سایر چالش‌های محله به چشم ساکنانش نمی‌آید. نخستین موضوعی که مدیر محله و اهالی با عضو شورا مطرح کردند نیمه‌کار بودن پروژه بزرگراه شهید بروجردی بعد از 25 سال از زمان کلنگ‌زنی آن است. پروژه‌ای که معارضان بسیار زیاد، مشکلات مالی، مدیریتی و غیره سبب شده تا فاصله‌ای میان دو محله 17 شهریور و شادآباد با سعیدآباد ایجاد کند. این فاصله برای محله سعیدآباد محرومیت به بار آورده است.

فیاض، شهردار منطقه 18 در قسمتی از بازدید همراه با عضو شورا و در میان شورایاران و اهالی محله، در این باره گفت: پروژه بزرگراه شهید بروجردی، پروژه‌ای ملی است و به سرانجام رساندن آن در محدوده اختیارات شهرداری منطقه نیست، موضوعی که امانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز بر آن صحه گذاشته و اذعان کرد که  تکمیل و بهره‌برداری آن را با قدرت از ستاد مرکزی و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران پیگیری خواهد کرد.

اهال محله سعیدآباد با ناراحتی از سرقت‌هایی که پشت‌ خانه‌های مجاور باغات و زمین‌های کشاورزی رخ می‌دهد، گفتند و همزمان نبود دبیرستان یکی از بزرگ‌ترین معضلات محله سعیدآباد است. موضوعی که امنیت فرزندانشان را تهدید کرده و درعین حال هزینه جابه‌جایی با سرویس مدرسه  را برگردنشان می‌گذارد. امانی در واکنش با این موضوع تاکید کرد که احداث مدرسه در چارچوب وظایف مدیریت شهری نیست اما به عنوان نماینده مردم از آموزش و پرورش این موضوع را پیگیری می‌کند.

اهالی محله سعیدآباد در کنار دغدغه‌شان برای تدارک ساختمانی برای مدیریت محله و پیگیری ساخت آن از سوی شهرداری، از ضرورت حصارکشی حریم دو مسجد قدیمی گفتند. حصارکشی‌هایی که معطل مجوز شهرداری است و حتی اگر شهردار منطقه دست به کار نشود، اهالی با هزینه خود، آن را احداث می‌کنند. شهردار منطقه در کنار اهالی و با حضور عضو شورا اعلام کرد که این دو حصار را خواهد کشید.

اغلب ساکنان 3 هزار نفری محله از محدودیت ساخت و ساز تا 3 طبقه  گلایه داشتند و این محدودیت را برای خود و فرزندانشان که با مشکل تامین مسکن روبرو هستند، دردسرساز توصیف کردند.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر این موضوع که نباید چنین محدودیتی از سوی شورای پنجم اعمال می‌شد خبر داد که از شورای عالی معماری و شهرسازی پیگیری خواهد کرد که این محدودیت طبقه، غیرمنطقی به‌زودی لغو شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: