کد خبر: ۵۳۳۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲

دبیرخانه طرح گرنت حمایت ۸۰۰ یورویی از دو کتاب کلر ژوبرت را برای ترجمه در کشور لبنان به تصویب رساند.

به گزارش شفاف،‌ انتشارات الهدی کشور لبنان ترجمه عربی دو کتاب کودک از انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی را به زبان عربی منتشر می‌کند.

این دو کتاب که رایت آنها توسط ناشر خارجی خریداری شده است،‌ با حمایت 800 یورویی گرنت ایران منتشر می‌شوند. «آرزوی زنبورک» و «لینالونا» از آثار کلر ژوبرت عنوان این دو کتاب هستند که هر کدام از حمایت 400 یورویی گرنت برخوردار شده‌اند. 

در کتاب «آرزوی زنبورک» ماجرای زنبور کوچکی بیان می‌شود که آرزو دارد کار بزرگی انجام دهد، یک کار بزرگ و قشنگ که از عمق قلبش خوشحال باشد و بگوید او این کار را انجام داده است. بالاخره یک شب فرشته‌ای پیش او می‌آید تا آرزویش را برآورده کند.

داستان «لینالونا» درباره‌ ماجرای دوستی یک دختر خردسال با آدم کوچولویی به اسم لینالوناست. این داستان فانتزی به زبانی کودکانه از مسئله‌ حجاب می‌گوید. دوستی دخترک و لینالونا و صحبت‌های آن‌ دو درباره‌ حجاب با قلمی روان و زیبا این امکان را به مخاطب کم سن و سال خود می‌دهد تا بدون استفاده از کلمات قلمبه‌سلمبه با ارزش حجاب آشنا شود.

نویسنده با تصویرهای زیبا و رویایی کتاب که با رنگ‌هایی متنوع و چشم‌نواز کشیده شده‌اند، بر جذابیت متن افزوده است. دفتر نشر فرهنگ اسلامی، ناشر این کتاب آن را برای گروه سنی «ب» منتشر کرده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: