کد خبر: ۵۳۳۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵

با گسترش ساختمان سازی به خصوص در شهرهای بزرگ، موضوع حفظ ساختمان ها مطرح شد. یکی از عوامل پایداری و دوام بنا استفاده از مصالح با کیفیت ساختمانی است؛ اما علاوه بر این، نحوه حفظ و نگهداری بنا نیز دارای اهمیت وافری در پایداری آن می باشد. اما چطور می توان با انجام چند عمل ساده این کار را صورت داد؟ کفسابی یکی از بهترین گزینه ها است. ، به‌ طور معمول، به عمل سایش و برداشتن لایه‌ای نازک به قطر ۱ تا ۵ میلی‌متر از روی سنگ کف ساختمان کفسابی می‌ گویند.

 

کفسابی و زیبایی

امروزه، آراستگی، زیبایی و جلوه‌های بصری در هر حوزه‌ای، جایگاه ویژه‌ای در چشم جهانیان به خود اختصاص داده است؛ یکی از افعال زیباسازی و جلوه‌های بصری در حوزه‌ی ساختمانی، انجام خدمات کفسابی است. در سال‌های گذشته، غالباً کاخ نشینان، ثروتمندان و قشر بالادستی جامعه بودند که متوجه زیبایی‌های معماری محل کار و سکونت خود بوده و کمابیش از خدماتی نظیر کفسابی، در ساختمان‌های خود بهره می‌گرفتند. اما امروزه، این خدمات تنها خاص قشر بالادستی جامعه نمی‌شود و در مقایسه با اینکه در گذشته این عمل به صورت دستی و آنالوگ انجام می‌شده، با توجه به ساخت دستگاه‌های نیمه اتوماتیک داخلی پیشرفته و هزینه‌های تعدیل شده آن، می‌تواند در خدمت اقشار مختلف جامعه و تمامی اماکن اداری، مسکونی، تجاری و صنعتی قرار گیرد.

 

خانه هایتان را نو نگه دارید!

روش‌های مختلف ارائه خدمات کفسابی به چه صورت می‌باشد؟

در واقع عمل کفسابی طی چند مرحله صورت می‌گیرد که اینجا به طور مختصر این فرآیند را برای شما شرح می‌دهیم: در مرحله اول کفسابی، سعی بر این¬¬¬ است که هرگونه ناهمواری، برجستگی و آلودگی از روی سطح سنگ از بین برود. در مرحله دوم، خط و خش‌های ناشی از مرحله اول بر طرف می‌شوند و در مرحله سوم به منظور پر کردن درزها و شکاف‌ها و خط و خش‌های باقیمانده، بتونه کاری صورت می‌گیرد که این کار موجب عدم نفوذ آب و آلودگی‌ها به عمق سنگ می‌شود و همین امر است که باعث افزایش عمر مفید سنگ خواهد شد. بتونه کاری ممکن است با استفاده از سنگ بتن، سیمان، رزین و یا شل کننده و سفت کننده‌های مخصوص صورت گیرد. مرحله آخر، نوبت به صیقل دادن نهایی و درخشان کردن سطح سنگ می‌رسد. اما به طورکلی ممکن است بنا به تشخیص ساب زن متخصص و نوع ایراد سنگفرش مورد نظر نیاز به چندین مرحله داشته باشد و این چهار مرحله که عنوان کردیم، بیانگر فرایند کلی کار است.

 

ساب کف چیست ؟

ساب کف همانطور که از نامش پیداست برای از بین بردن پستی و بلندی‌های سطح سنگ‌ها به کار می‌رود. این کار را برای پر کردن سوراخ‌های ایجاد شدۀ سنگ‌ها و همچنین این امر به شفاف و براق شدن سنگ کمک شایانی می‌کند.

ساب کف برای سنگ‌های ساختمان با دستگاه مخصوص کفسابی انجام می‌شود که باعث می‌شود از حداقل یک تا حداکثر ۴ لایه از سنگ را برداشته و سنگ‌ها را مثل رو اول می‌گرداند.

 

ساب کف برای چه مواردی استفاده می شود ؟

عملیات کف‌سابی برای انواع کف‌ها مثل کف‌های تشکیل شده از سنگ مرمر ، بتن، سرامیک و سنگ گرانیت استفاده می‌شود.

 

آیا امکان نصب ساب کف جدید بر روی ساب کف های قدیمی وجود دارد ؟

با گذشت زمان امکان از بین رفتن ساب کف های قدیمی وجود دارد. با توجه به استدلال‌های به دست امده نباید بین دوخت کف ساب ها فاصله به وجودآید و از چسب های زرین ایتالیایی استفاده کرد. شکاف در ساب‌کف‌ها باعث می شود تا انواع حشرات موضعی از آن خارج شده مشکلات و آسیبی برای اعضای خانواده به همراه داشته باشد.

برای ترفند این مشکل علاوه بر پر کردن شکاف‌ها از دستگاه سنگ‌سابی (ترجیحا سه فاز ) استفاده می‌شود و سپس با مواد مخصوص شکاف آن را پر می‌کند تا سطوح و صاف یک‌دست به وجود آید.

خانه هایتان را نو نگه دارید!

دستگاه ساب دستی

همانطور‌که از اسم این دستگاه مشخص است‌ به صورت دستی می توان از آن استفاده کرد باتوجه به این که جسه این دستگاه کوچک ‌‌است و فضای کمتری را اشغال می‌کند، این دستگاه برای صاف کردن ناهمواری های موجود بر روی سطح موجود است و با قدرتی زیاد سطوح صاف وچشمگیری را به همراه می آورد.

دستگاه ساب

یکی از رایج ترین نوع دستگاه می باشد که برای فضای بزرگ تر استفاده می‌شود و قدرت حفظ کردن لایه های رنگ، ایوکسی، چسب کاشی و در هر سطوحی حفظ می‌کند. از این دستگاه در ساختمان های مسکونی وتجاری استفاده می شود این نوع دستگاه ها معمولا از برق تک فاز یا سه فاز استفاده می کنند.

دستگاه‌ کف سابی

 بیشترین استفاده از این نوع دستگاه برای پاساژها و ساختمان‌های با متراژ بالا استفاده می‌گردد. استفاده از این دستگاه برای لایه برداری از سطح سنگ‌های یا چرک زیاد و کثیفی که بر روی این نوع سنگ‌ها وجود دارد، استفاده می‌شود.

 

چه زمانی به خدمات کفسابی نیاز دارید؟

صاف و یکدست نبودن سطح

کف ساختمان ممکن است در اثر بی دقتی در هنگام ساخت و ساز ساختمان های نوساز و یا نشست خفیف ساختمان، از حالت تراز خارج شده و دچار پستی بلندی گردد که می تواند مشکلاتی در تردد و جا به جایی لوازم ایجاد کند.انجام خدمات کفسابی این مشکل را حل خواهد کرد.

تثبیت شدن جرم،آلودگی و مصالح ساختمانی ریخته شده روی کف

در هنگام نصب سنگ ها و یا عملیات دیگر ممکن است سیمان، ملات، چسب و یا هر نوع ماده ی دیگر بر روی کف ریخته شود که با روش های ساده و معمول قابل پاکسازی نمی باشند، بهترین راه برای پاکسازی این مواد، خدمات کفسابی است.

شکستگی و یا آسیب سطحی به کف

شکستی و آسیب سطحی به کف می تواند در اثر عوامل مختلفی مثل سقوط اجسام سنگین ایجاد شود، این اتفاق ظاهری نازیبا به محیط می دهد که البته با انجام خدمات کفسابی، قابل ترمیم است .

 

 

عوامل موثر در قیمت خدمات کفسابی

متراژ مورد نظر برای کفسابی

نوع سنگ یا مصالح کف

حجم کار(شدت جرم یا پستی و بلندی)

نوع دستگاه مورد استفاده

خانه هایتان را نو نگه دارید!

 

خدمات کفسابی

 

اما برای اجرای کفسابی بهتر است تا به مجموعه ای حرفه ای و با سابقه در ارائه این خدمات مراجعه نمایید.

مجموعه کریمی با همراهی کارکنان تخصصی خود درخشندگی و روشنایی را برای ساختمان شما به ارمغان می‌آورد. حسن همکاری و رضایت مشتریان سرلوحۀ کاری این مجموعه است. تعداد بی‌شمار مشتریان مجموعه خود گویای حسن مشتری‌مداری ماست. در این مجموعه کیفیت و ارائه خدمات در کوتاه‌ترین زمان ممکن با مقرون به صرفه‌ترین هزینه ممکن ارائه می‌شود که این امر در راستای تعهد ما به مشتریان است. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02126431699 تماس حاصل نمایید یا به سایت این مجموعه به آدرس kafsabi-karimi.com مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: