کد خبر: ۵۳۳۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶

نمایندگان مجلس موافقت کردند وزارت جهاد کشاورزی مکلف به تسهیل صدور مجوز شهرک‌های کشاورزی و دامپروری غیردولتی شود.

به گزارش شفاف، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی ماده ۱۱ طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی، با ۱۹۰ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از ۲۳۸رأی اصل این ماده را تصویب کردند.

بر این اساس، تبصره ۴ ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها مصوب ۳۱ خردادماه ۷۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی به شرح زیر اصلاح می‌شود:

تبصره ۴- کشت در محیط‌های مهار (کنترل) بسته شده و گلخانه ای، پرورش قارچ، دامداری، پرورش طیور و ماکیان، پرورش آبزیان و ماهیان زینتی و مراکز تولید و عرضه زنده آبزیان، پرورش زنبورعسل و حشرات مفید و تاسیسات آبیاری و سرچاهی و واحد‌های صنایع تحویلی و تکمیلی و قضایی و فرآوری محصولات کشاورزی و منابع طبیعی و سایر نیاز‌ها و تولیدات بخش کشاورزی از مصادیق فعالیت کشاورزی بوده و احداث آن‌ها در اراضی کشاورزی بهینه کردن تولیدات بخش کشاورزی و ساخت استخر، انبار محصولات کشاورزی و اتاقک نگهبانی بوده و با رعایت ضوابط زیست محیطی و موافقت سازمان جهاد کشاورزی استان تغییر کاربری محسوب نمی‌شود.

تغییر کاربری و تبدیل طرح‌های مذکور به سایر طرح‌های غیر کشاورزی بدون اخذ مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک مشمول مجازات‌های مقرر در قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها می‌شود.

در ادامه پیشنهاد جعفر قادری نماینده شیراز و زرقان در مجلس با ۱۶۸ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر در جلسه به این ماده الحاق شد.این نماینده در تشریح پیشنهاد خود تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی مکلف است نسبت به تسهیل صدور مجوز شهرک‌های کشاورزی و دامپروری غیردولتی اقدام نماید. این شهرک‌ها از همه مزایای شرکت‌های دولتی به جز واگذاری زمین به قیمت منطقه‌ای برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: