کد خبر: ۵۳۳۵۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۵

براساس گزارش‌ها اخیرا برخی از صیادان با شوک الکتریکی ماهی‌هایی را صید می‌کنند.

به گزارش شفاف، به نقل از hsa،  همان طور که می‌دانید کشته شدن به وسیله برق را برق گرفتگی می‌نامند. الکترونروکوز روشی است که عملکرد طبیعی مغز را برای مدت کوتاهی مختل می‌کند و مانع کارکرد تنفسی می‌شود. براساس گزارش‌ها اخیرا برخی از ماهیگیران با روش غیر انسانی الکترونوز به ماهی‌ها شوک وارد و سپس آن‌ها را صید می‌کنند.

هدف از شوک برقی به ماهی‌ها ایجاد بی حسی فوری، از دست دادن هوشیاری و جلوگیری از عملکرد موثر سیستم تنفسی آن‌ها است. این آبزیان هنگامی که در یک میدان الکتریکی مناسب برای مدت زمان کافی نگه داشته شوند، مغزشان به شدت آسیب می‌بیند و تنفسشان از بین می‌رود؛ بنابراین آن‌ها به دلیل کمبود اکسیژن می‌میرند.

در هنگام شوک الکتریکی ماهی‌ها چه اتفاقی می‌افتد؟

وقتی ماهی‌ها دچار برق گرفتگی می‌شوند، ابتدا بدنشان شروع به به لرزش می‌کند سپس سفت شده؛ و به تدریج حرکتی از خود نشان نمی‌دهند. در عمل، ماهی‌ها در اثر برق گرفتگی با استفاده از وسایلی که در معرض میدان الکتریکی قرار می‌گیرند خفه می‌شوند. به دنبال برق گرفتگی، برخی از ماهیچه‌ها  دچار انقباض ناگهانی عضلانی، شکاف و جوش می‌شود. به دنبال هر انقباض بدن ماهی آرام می‌شود. براساس گزارش‌ها این گرفتگی عضلانی معمولاً در عرض پنج دقیقه متوقف می‌شوند.

ماهیگیری با  الکتروشوک

شایان ذکر است، اگر یک میدان الکتریکی با ولتاژ، فرکانس، جریان یا مدت زمان نامناسب روی ماهی اعمال شود، ممکن است مبهوت مبهوت نشود و درعین حال که هوشیار است فلج شود. در این شرایط ماهی نمی‌تواند واکنش‌های معمولی همچون درد را نشان دهد یا از صیادان  فرار کند. قرار گرفتن در معرض جریان کافی، اما برای زمان ناکافی، منجر به بی حوصلگی می‌شود که تنها در یک دوره محدود از عدم حساسیت و خطر بهبودی بالا قبل از مرگ است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: