کد خبر: ۵۳۳۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱

رییس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی از برگزاری مرحله نیمه‌نهایی نخستین دوره «مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای» در ۲۹ ‏شهریورماه به صورت مجازی خبر داد.

به گزارش شفاف به نقل از  روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، حامد علی‌اکبرزاده، دبیر نخستین دوره مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای با اعلام این خبر گفت: مرحله مقدماتی این مسابقات از آذرماه سال ۱۳۹۹ در سطح ملی و با مشارکت واحدهای جهاددانشگاهی در شش استان کشور شامل چهارمحال و بختیاری، زنجان، اصفهان (دانشگاه صنعتی اصفهان) ، قزوین، گیلان و کردستان آغاز شد. این مرحله با رقابت ۹۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف برگزار شد و در نهایت ۱۰ نفر به عنوان نفرات برگزیده استانی به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند. این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در قالب‌های بدیع، آشنایی و انس دانشجویان با کتاب‌های مفید و به اشتراک‌گذاشتن تجربه‌های کتاب‌خوانی به ویژه از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود.


دبیر اجرایی مسابقات ملی کتاب سه‌دقیقه‌ای در ادامه بیان کرد: به دلیل محدودیت‌های کرونایی این مسابقات در مرحله نیمه‌نهایی به صورت مجازی برگزار خواهد شد اما امیدواریم با بهبود شرایط و در صورت صدور مجوزهای لازم بتوانیم مرحله فینال مسابقات را به صورت حضوری و با جذابیت بیشتری اجرا کنیم.

علی‌اکبرزاده در خصوص نحوه اجرای مسابقات گفت: دانشجویان شرکت‌کننده در این مسابقات کتاب‌های را که مطالعه کرده‌اند در «سه دقیقه» معرفی می‌کنند؛ بهترین ارائه‌ها به عنوان برگزیده معرفی می‌شوند و به مراحل بعدی راه می‌یابند. ارائه مطلب در سه دقیقه از روش‌های جدیدی است که در دنیا در حال اجراست و به طور خاص در زمینه ارائه پایان‌نامه و ارائه کتاب در بسیاری از کشورها رواج یافته است. در ایران نیز جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی علمی و فرهنگی از ترویج‌کنندگان اصلی این شیوه بدیع به شمار می‌رود.
 

او در پایان از اجرای فینال این مسابقات در اواخر مهرماه سال جاری خبر داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: