کد خبر: ۵۳۳۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹

ارتش سوریه امروز (دوشنبه) در چارچوب توافق سازش به دست آمده، وارد شهرک الیادودة در حومه شمال غربی استان درعا شد.

به گزارش شفاف، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) امروز اعلام کرد، پس از ورود ارتش سوریه به شهرک الیادوده در حومه درعا، مرکزی برای ساماندهی به وضعیت شبه‌نظامیان و تحویل سلاح‌ها در این شهرک افتتاح شده و در این مرکز به وضعیت ده‌ها شبه‌نظامی رسیدگی شد.

طبق گزارش سانا، در چارچوب تلاش‌هایی که دولت سوریه برای بازگرداندن امنیت و ثبات به تمامی مناطق حومه غربی درعا انجام می‌دهد، وضعیت تعدادی شبه‌نظامی، چهره تحت تعقیب و فراری از خدمت سربازی مشخص شده و سلاح‌های شخصی آنها به ارتش سوریه تحویل داده شدند تا شرایط برای ازسرگیری خدمات‌دهی در این منطقه و ورود نهادهای خدماتی جهت بازسازی تخریب‌های به جا مانده از تروریسم فراهم شود.

سانا به نقل از برخی چهره‌های شهرک یادوده بر اهمیت بازگشت امنیت و ثباتی که ارتش سوریه پایه‌های آن را بنا کرده، تاکید کرد.

غازی الزعبی، رئیس انجمن کشاورزی یادوده نیز از آغاز فعالیت‌های ارتش برای استقرار امنیت در تمامی مناطق این شهرک و گسترش آن در کل استان ابراز خرسندی کرد.

هشتم سپتامبر جاری یگان‌هایی از ارتش سوریه و مسؤولان ویژه وارد منطقه درعا شده و پرچم سوریه را در این منطقه برافراشتند.

طبق گزارش سانا، نیروهای ارتش کار ایجاد پایگاه‌هایی در درعا و پاکسازی این منطقه جهت اعلام پاکسازی آن از تروریست‌ها را آغاز کردند. همچنین به وضعیت حدود ۸۰۰ شبه‌نظامی در این منطقه رسیدگی شد و یگان‌های ارتش سوریه در محله "درعا البلد" یک تونل را زیر ساختمان‌های مسکونی کشف کردند، از این تونل برای نفوذ و حمله به محله‌های مسکونی و ایست‌های ارتش در شهر استفاده می‌شد.

به گزارش این خبرگزاری، هزاران تن از ساکنان این منطقه روز پنج‌شنبه پس از استقرار ایست‌های ارتش سوریه و ادامه عملیات پاکسازی در این شهرک و برچیدن خاکریزها و بازگشایی مسیرها به خانه‌های خود بازگشتند.

توافقنامه سازشی که دولت سوریه ارائه کرد، پیشتر طی چند مرحله مختلف اجرا شده و در راستای پایان یافتن کنترل تروریست‌ها و بازگشت امنیت و ثبات به تمامی مناطق این استان، به وضعیت ده‌ها شبه‌نظامی رسیدگی شده و سلاح‌هایی که در اختیار داشتند، مصادره شدند.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: