کد خبر: ۵۳۳۶۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴

اعضای شورای اسلامی شهر تهران رقم ۵۵۰ میلیارد تومان را در قالب اوراق مشارکت برای بازسازی محله نفرآباد و اطراف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اختصاص دادند.

به گزارش شفاف، پرویز سروری نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران امروز در پایان دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوعات جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: در ابتدای جلسه امروز طبق جلسات گذشته اعضای شورا تذکراتی را در موضوعات مختلف مطرح کردند و در ادامه دو لایحه دو فوریتی ارسال شده از سوی شهرداری تهران در دستور کار اعضا قرار گرفت.

وی در رابطه با دو لایحه اشاره شده تصریح کرد: لایحه اول مربوط به کمک شهرداری تهران به برگزاری هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم اربعین حسینی در کربلا بود؛ البته در سنوات گذشته نیز شهرداری در این بخش کمک‌هایی را داشته است و امیدواریم امسال نیز پرشکوه‌تر از هر سال و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراسم اربعین حسینی در کربلا برگزار شود.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: یکی دیگر از موضوعاتی که امروز در قالب لایحه ارسال شده از سوی شهرداری تهران مورد بررسی و تصویب قرار گرفت مربوط است به ارائه تخفیف عوارض شهرسازی به شهروندان بود که در لایحه شهرداری تهران رقم 30 درصد عوارض برای افرادی که به صورت یکجا و نقدا عوارض خود را پرداخت کنند تخفیف در نظر گرفته می‌شد و این رقم در صحن شورا با پیشنهاد اعضا به 25 درصد کاهش پیدا کرد. همچنین بازه زمانی دو ماهه‌ای از زمان تصویب این مصوبه توسط فرمانداری تهران برای این تسهیلات از سوی شورای شهر تهران در نظر گرفته شد.

سروری گفت: در ادامه لایحه‌ای نیز در ارتباط با صدور مجوز اوراق مشارکت برای بازسازی نفرآباد و اطراف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در دستور کار اعضا قرار گرفت و با توجه به طرح مشترکی که در کمیسیون‌های شهرسازی و برنامه به تصویب رسیده بود این مسئله مورد موافقت اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

وی در این باره توضیح داد: بر همین اساس اعضای شورای شهر تهران با تصویب رقم 550 میلیارد تومان در قالب اوراق مشارکت برای بازسازی اطراف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و محله نفرآباد در نظر گرفته شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: