کد خبر: ۵۳۳۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳

وزیر ورزش و جوانان امروز سه شنبه ۲۳ شهریور با حضور در فدراسیون ناشنوایان از بخش های مختلف این فدراسیون بازدید به عمل آورد.

به گزارش شفاف، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان امروز سه شنبه ۲۳ شهریور با حضور در محل فدراسیون ناشنوایان ضمن بازدید از مجموعه اماکن ورزشی این فدراسیون، در جریان تمرینات تیم های ملی کاراته زنان و مردان تکواندو، جودو و والیبال نیز قرار گرفت.

تیم ملی والیبال ناشنوایان جهت شرکت در مسابقات قهرمانی جهان قرار است ۳۰ شهریور عازم ایتالیا شود که امروز سه شنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان مراسم بدرقه ورزشکاران اعزامی به این مسابقات نیز انجام شد.

در این بازدید مهدی علی نژاد معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، جمشید تقی زاده معاون پارلمانی وزارت ورزش، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، مهران تیشه گران رییس فدراسیون ناشنوایان، مهدی فرشادان نماینده مجلس و عضو هیات رییسه فدراسیون، مهدی نصیبی دبیر فدراسیون، جمشید خیرآبادی مدیر فنی تیم ملی کشتی فرنگی، ذوالفقارنسب مدیر فنی تیم ملی فوتبال نیز حضور داشتند.

در این مراسم مهران تیشه گران، اظهار کرد: خدا را شکر می کنم که کسی مسوولیت ورزش را بر عهده گرفته است که تحصیلکرده و قهرمان اصیل ورزش کشور است، بدون شک جامعه ورزش این اعتماد را خواهند داد که یار و یاور وزیر ورزش که از دل جامعه ورزش هستند، خواهند بود.

وی با اشاره به موفقیت های ناشنوایان از ایتدای سال تاکنون، گفت: در سال جاری تیم دوومیدانی ما موفق به کسب یک مدال طلا و برنز شد، کشتی در ۴ رده سنی به مقام نایب قهرمانی رسید در فوتبال اول آسیا شدیم، البته با توجه به تمام این موفقیت ها برای ادامه فعالیت با مشکل اعتباری و مکان مناسب مواجه هستیم.

تیشه گران همچنین با اشاره به مشکل معیشتی و پاداش قهرمانان این رشته، خاطرنشان کرد: در سال گذشته با حمایت مسعود سلطانی فر و مهدی علی نژاد پاداش قهرمانان ناشنوا تا ۶۰ درصد افزایش پیدا کرد که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: از نظر من هیچ فرقی بین ورزشکاران و مدال آوران شنوا و ناشنوا وجود ندارد، اما متاسفانه چون تحت پوشش کمیته ملی المپیک و پارالمپیک نیستند در بحث پاداش و حتی استخدام ورزشکاران این رشته با مشکلات زیادی مواجه هستند و پاداش و استخدام شامل حال ورزشکاران ناشنوا نمی شود.

تیشه گران تصریح کرد: مجموعه ورزشی ناشنوایان مربوط به ۴۵ سال پیش است که قسمت های زیادی از این مجموعه شرایط نامناسبی دارد و قرار بود بازسازی انجام شود که در عمل اتفاق خاصی ایجاد نشد.
تیشه گران در پایان گفت: امیدوارم با حضور شما شاهد اتفاقات خوبی در ورزش کشور باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: