کد خبر: ۵۳۳۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱

رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اتخاذ سیاست یکپارچه، برخط و هوشمند توسط دستگاه‌های ذیربط در راستای تسریع در ترخیص کالاهای اساسی تاکید کرد.

به گزارش شفاف،  محمدباقر قالیباف در بازدید از اسکله ها و مناطق عملیاتی بندرامیرآباد، اظهار کرد: اصالت اقتصادی و تجاری بندرامیرآباد، می‌تواند در شرایط حساس کنونی با جذب بازرگانان فعال، تکمله ای بر زنجیره تامین کالاهای اساسی کشور باشد.

وی با اشاره به ظرفیت های راهبردی بندرامیرآباد در حوزه دریای خزر و نقش موثر آن در پیشبرد نقشه راه اقتصادی کشور افزود: ضرورت دارد، دستگاه های مرتبط با ترخیص کالاهای اساسی کشور سیاست های یکپارچه، برخط و هوشمند داشته باشند.

وی یادآور شد: با تلاش و حضور میدانی نمایندگان عضو کمیسیون های تخصصی مجلس در ماه های اخیر و آسیب شناسی روند ترخیص کالاها، شاهد تسریع این موضوع و افزایش عرضه کالاها به بازار بوده ایم.

قالیباف، به اهمیت اسکله رو -رو ریلی بندرامیرآباد در مراودات بین المللی با کشورهای حوزه CIS و ایجاد تنوع صادرات کالا اشاره و بر استفاده از ظرفیت قرارگیری بندرامیرآباد در کریدور بین المللی شمال-جنوب جهت رونق تجارت و اقتصاد دریا محور کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: