کد خبر: ۵۳۳۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی وحید ملتجی را به‌‌عنوان دبیر"مهرواره هوای نو" منصوب کرد.

به گزارش شفاف، در حکم حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برای وحید ملتجی  آمده است:

"مهرواره هوای‌نو" که با هدف معرفی برگزیدگان سال هیئت و تشکل‌های دینی برگزار می‌شود گامی است در جهت "معرفی و تکریم الگوهای برتر و ایجاد همدلی، همسویی و وفاق گفتمان میان فعالان عرصه هیئت و ستایشگری اهل‌بیت (ع)" بدین‌وسیله جنابعالی را که به بحمدلله از سفیران موفق فرهنگی و منادیان و مبلغان معرفت و محبت خانواده خدا هستید به‌عنوان "دبیر مهرواره هوای نو" منصوب می‌کنم.

انتظار دارم در اسرع وقت و با هماهنگی "سازمان هیئت و تشکل‌های دینی" نسبت به انجام این محورها برنامه‌ریزی و اقدام نمایید.

تدوین برنامه اجرایی، پیشنهاد اعضای شورای سیاست‌گذاری، تدوین رشته‌ها، ملاک‌ها و آیین‌نامه‌های داوری، انتصاب دبیران علمی و اجرایی، تأسیس هیئت‌های داوری، اعلان فراخوان و اجرای طرح‌های رسانه‌ای، برگزاری منظم جلسات داوری  و نظارت  بر اجرای قوانین و رعایت عدالت و جانب انصاف، برنامه‌ریزی و اجرای اختتامیه

امیدوارم به فضل الهی و با همکاری و به‌کارگیری نخبگان متعهد عرصه "اندیشه، هنر، مدیریت و رسانه" این مهرواره حرکتی عقلانی و مؤمنانه  و نقطه عزیمتی به سوی خودسازی و جامعه پردازی و تمدن سازی اسلامی بوده و تحولی روشن در جامعه به‌بار آورد.

وحید ملتجی دبیرمهرواره "هوای نو" در گفت و گویی درباره این مهرواره گفت: مهرواره هوای‌نو در واقع شناسایی و معرفی برگزیدگان سال هیئت و تشکل‌های دینی جمهوری اسلامی ایران است. با توجه به نگاه متفاوتی که رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به جریان هیئت و تشکل‌های دینی دارد اقدامات زیادی در این حوزه رقم خورده است که یکی از آنها، برگزاری مهرواره هوای‌نو خواهد بود.

وی با اشاره به اهداف مهرواره هوای‌نو ادامه داد: یکی از اهداف اصلی این طرح این است که عموم مردم و به‌ویژه نوجوانان و جوانان با هیئت‌ها و تشکل‌های مردمی آشنایی پیدا کنند، البته عموم مردم آشنایی کامل نسبت به جریان هیئت دارند اما ارائه و انتشار خدمات هیئت‌های شاخص مدنظر ما قرار دارد.

دبیرمهرواره "هوای نو"با بیان اینکه ارتقاء سطح کمی و کیفی تشکل‌ها در جریان گام دوم انقلاب مورد توجه قرار دارد، افزود:  نگاه ما به تشکل‌های دینی این است که آنها موتور پیشران مردمی در گام دوم انقلابند که به‌صورت خودجوش فعالیت می‌کنند و از این فرصت می‌توان برای بهره‌مندی هرچه بیشتر در جهت پیشبرد اهداف گام دوم انقلاب استفاده کرد.

ملتجی با اشاره به اینکه مهرواره هوای‌نو به سه بخش تقسیم می‌شود، افزود:  بخش "کتاب هیئت" یکی از بخش‌هایی است که مکتوبات تولید شده در حوزه هیئت و هیئت‌داری  و یا در حوزه تشکل‌های دینی را معرفی می‌کند. بحث هیئت  و ارائه ایده‌های برتر و خلاقانه  هیئت‌های مذهبی بخش دوم را تشکیل می‌دهد و در سومین بخش، موضوع ستایشگری اهل‌بیت مدنظر قرار دارد که به مسأله مداحی می‌پردازد. هر کدام از این بخش‌ها محورها و رشته‌هایی را زیر مجموعه خود دارند. 

دبیرمهرواره "هوای نو" به ساختار مهرواره هوای‌نو اشاره کرد و گفت: ساختار مرکزی و اصلی مهرواره ‌هوای‌نو به این صورت است که مدیران سازمان تشکل‌های دینی، دبیر مهرواره، دبیرخانه و شواری سیاست‌گذاری و مدیران سه بخش در ساختار اصلی این مهرواره نقش دارند. در هر رشته‌ای، هیئت داوران مشخصی وجود دارند که برگزیدگان هر رشته را بر اساس شایستگی انتخاب می‌کنند.

وی در پایان خاظرنشان کرد: اسفندماه سال گذشته، پیش‌نشستی با حضور مدیران تشکل‌های دینی و هیئت‌های شاخص کشور در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد و 70 تشکل برتر با برخی از مسئولان نظام جلساتی داشتند و مطالباتی را مطرح کردند و این این پیش‌نشست، آغازی بود برای اینکه مهرواره هوای‌نو کلید بخورد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: