کد خبر: ۵۳۳۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵

اگر فیلم "ماهی و گربه" را دیده باشید، می‌دانید از کدام دریاچه حرف می‌زنیم؛ دریاچه سقالکسار. که می‌توان گفت شهرت این مکان بعد از اکران آن فیلم دوچندان هم شد. در این مطلب به معرفی این مکان جذاب و مرموز پرداخته‌ایم.

تمیزترین دریاچه ایران کجاست؟

 

چرا دریاچه سقالکسار را ببینیم؟

در روستای سقالکسار که به "سالکه سار" هم شناخته می‌شود، این دریاچه زیبا و دیدنی قرار گرفته. از آنجایی که مردم روستا به پاکی و تمیزی اطراف و دریاچه توجه زیادی دارند، لقب تمیزترین دریاچه را به این مکان داده‌اند. علاوه بر آن، طبیعت بکر اطراف و دریاچه‌های دیگری در همین نزدیکی قرار دارند و بوی شالیزارهای برنج هوش از سر می‌برند.

یک خانه هم در وسط دریاچه قرار دارد، که حرف و حدیث درباره‌اش کم نیست. برخی می‌گویند زمانی که آب پایین برود می‌توان خانه نارنجی را دید و با بارش باران، بیشتر این خانه هم در آب فرو می‌رود. هرچه که هست، این خانه و ترکیب رنگش با طبیعت، همخوانی دارد و به زیبایی این مکان افزوده.

چطور به سقالکسار برویم؟

از تهران تا سقالکسار حدود 325 کیلومتر راه است که بین 4 ساعت تا 4 ساعت و نیم طول می‌کشد. روستای سقالکسار در 10 کیلومتری جاده جیرده و بعد از بقعه آقاسید شریف قرار گرفته. برای رفتن به دریاچه سقالکسار چند مسیر دسترسی وجود دارد:

  • از تهران به جاده قزوین-رشت بروید و نرسیده به رشت، به سمت فومن برانید. بعد از 14 کیلومتر رانندگی در جاده فومن، به بقعه آقاسید شریف می‌رسید. از آنجا وارد روستای سقالکسار شده و به دریاچه بروید.
  • از سمت رشت هم می‌توانید به میدان گاز بروید و از جاده لاکان وارد فومن شوید و به بقعه برسید. مسیر دیگر از رشت هم از جاده جیرده است که شما را به روستای سقالکسار می‌رساند.

چه فصلی به سقالکسار برویم؟

بهار و تابستان بهترین فصول برای رفتن به سقالکسار و خرید بلیط هواپیما تهران رشت هستند که مسافران زیادی این زمان را انتخاب می‌کنند. اما در فصل پائیز هم زیبایی خاصی بر دریاچه حاکم می‌شود و منظره برفی سقالکسار در زمستان، رویایی‌ست. اگر تصمیم دارید در نیمه دوم سال به این مکان بروید، حتما مسیر و جاده‌ها و وضعیت آب و هوا را بررسی کنید.

در سقالکسار کجا اقامت کنیم؟

کمپینگ یکی از گزینه‌های اقامتی در دریاچه سقالکسار است. البته به شرطی که هم لوازمش را داشته باشید و هم جای مناسبی را برای چادر زدن پیدا کنید. اگر هم می‌خواهید راحت‌تر سفر کنید، هتل‌ها و اقامتگاه‌های بومگردی مختلفی در اطراف روستا قرار دارند. و می‌توانید یکی از آنها را رزرو و از آرامش و سکوت طبیعت لذت ببرید.

خرید بلیط هواپیما رشت

دیدنی‌های شهر رشت بسیار زیادند و از این شهر به جاهای مختلفی مانند ماسوله و قلعه رودخان هم می‌توانید بروید. اگر سفر هوایی به رشت را انتخاب می‌کنید، اسنپ‌تریپ بلیط لحظه آخری هواپیما را در روزهای مختلف سال دارد. همچنین بررسی قیمت‌ها و ایرلاین‌ها به راحتی امکان‌پذیر است و مراحل خرید بلیط هواپیما رشت تهران به سرعت کامل و انجام می‌شود. خدمات پشتیبانی 24 ساعته اسنپ‌تریپ هم در دسترس شماست.

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: