کد خبر: ۵۳۳۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲

وزیر کشور لبنان به عنوان اولین سفر خود از زمان تصدی‌گری این پست از استان البقاع بازدید کرد. این منطقه در حوزه فرماندهی منطقه‌ای نیروهای امنیت داخلی در ساختمان زحله بود و او با افسران برجسته امنیت داخلی در حضور فرمانده منطقه در نیروهای امنیت داخلی ملاقات کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از النشره، بسام المولوی، وزیر کشور لبنان از محموله ۲۰ تنی نیترات آمونیوم که از سوی نیروهای امنیتی بلعبک کشف و توقیف شده، بازدید کرد. المولوی از جزئیات محموله توقیف شده پس از انتقال از بعلبک به دشت بدنایل آگاه شد.

او پس از بازرسی محموله مصادره شده، تاکید کرد: پس از اینکه صبح امروز، از انتقال ۲۰ تن ماده نیترات آمونیوم از بعلبک به بدنایل مطلع شدیم اقدام به بازدید میدانی کردیم. نجیب میقاتی، نخست‌وزیر بسیار پیگیر این مساله است. نیروهای امنیتی این محموله ۲۰ تنی را به منطقه‌ امن‌تر منتقل کردند. 

وزیر کشور لبنان اضافه کرد: من برای پیگیری تحقیقات اینجا هستیم نه برای اعلام کشفیات تحقیقات و هرگز اسامی افراد بازداشت شده را اعلام نخواهم کرد. من اینجا هستم تا بر فعالیت نیروهای امنیتی و درایت آنها تاکید کنم. نیروهای امنیتی در این شرایط دشوار مالی، لجستیکی، اقتصادی و اجتماعی به حمایت از شهروندان می‌پردازند.

المولوی دستور بررسی و تحقیقات فراگیر و کامل منطقه را که خطری برای جان شهروندان است، صادر کرد.

او همچنین گفت: ما باید نهایت تلاش خود را برای انتقال این مواد به مکانی امن‌تر و قرار نگرفتن در معرض حرارت مستقیم یا نور خورشیدن به کار بگیریم تا فاجعه‌ای دیگر رخ ندهد.

وزیر کشور لبنان افزود: این موضوع را با سرلشکر عماد عثمان، مدیر نیروهای امنیت داخلی پیگیری می‌کنیم من اینجا آمدم تا بین شهروندان باشم و تحقیقات را برای حفظ جان همه شهروندان از نزدیک پیگیری کنم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: