کد خبر: ۵۳۳۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶

ساندویچ پانل یا به عبارتی پنل ساندویچی، یک گونه مدرن از مصالح ساختمانی محسوب می‌شود که امروزه در ساخت‌وساز و تجهیز فضاهای مختلف، کاربرد وسیعی یافته است.

ساندویچ پانل یا به عبارتی پنل ساندویچی، یک گونه مدرن از مصالح ساختمانی محسوب می‌شود که امروزه در ساخت‌وساز و تجهیز فضاهای مختلف، کاربرد وسیعی یافته است. هر ساندویچ پانل، از سه لایه اصلی تشکیل می‌شود؛ یک لایه با چگالی پایین اما مقاومت بالا در وسط(هسته) و دو لایه فلزی نازک در طرفین آن(پوسته). ساندویچ پانل، با توجه به این ساختاری که دارد، در مواردی کاربردی است که شما به تلفیقی از استحکام بالا و وزن پایین نیاز دارید. البته اینکه یک ساندویچ پانل تا چه حد بتواند وزن کم و مقاومت بالا را برای شما به ارمغان آورد، رابطه مستقیمی با کیفیت آن دارد. همین موضوع و ارتباط بین کیفیت و توانمندی این محصول، ما را بر آن داشت تا در ادامه یکی از بهترین تولیدکنندگان ساندویچ پانل در ایران را به شما معرفی کنیم. البته این صرفاً یک معرفی برای یک برند خاص نیست و به شما در شناخت بیشتر و بهتر معیارهای توانمندی این نوع از مصالح ساختمانی، کمک شایانی می‌کند.

 

جزئیاتی در مورد انواع مختلف ساندویچ پانل؛ چرا محصولات ماموت متمایز هستند؟

این یک شماتیک ساده از ساندویچ پانل را نشان می‌دهد

علت محبوبیت ساندویچ پانل چیست؟

علت محبوبیت این نوع از مصالح را می‌توان در ساختار و ویژگی‌های آن جستجو کرد. به بیانی دیگر، ساندویچ پانل، محبوبیت خود را مدیون ویژگی‌هایی است که موجب برتری آن شده‎‌اند. پس بهتر است بپرسیم اساساً چه ویژگی‌هایی منجر به برتری ساندویچ پانل شده است؟

بالا بودن نسبت مقاومت به وزن در ساندویچ پانل

در این ساختار، نسبت به وزن بسیار کمی که به سازه تحمیل می‌شود، شاهد مقاومت بسیار زیادی هستیم. به عبارتی اگر در صورت یک کسر، میزان مقاومت پانل و در مخرج، میزان وزن ساندویچ پانل را قرار دهیم، با یک عدد بزرگ مواجه خواهید شد؛ این یک مزیت بسیار مهم است.

 

جزئیاتی در مورد انواع مختلف ساندویچ پانل؛ چرا محصولات ماموت متمایز هستند؟

این ساختار در عین پایین بودن وزن، بسیار مقاوم و مستحکم است

مقرون به صرفه هستند

ساختارهای ساندویچی بسیار مقرون به صرفه بوده و این بخاطر ساختار دو جزئی آن‌هاست. بدون نیاز به استفاده از متریال گران‌قیمت، مطابق اصول مکانیکی، مقاومت مصالح افزایش یافته و این نتیجه‌ای جز کاهش قیمت ندارد.

عایق صدا بودن

از سوی دیگر به‌واسطه همین چند لایه بودن، به طرز قابل توجهی عایق صدا بوده و ضریب انتقال صوت در بدنه و بطن آن بسیار پایین است. در مواردی که صدای تولیدی محیط بیش از حد معمول است، می‌توانید با استفاده از ساندویچ پانل از انتقال صدا به محیط مجاور جلوگیری کنید.

عایق دما هستند

به همان میزان که عایق صدا هستند، در برابر انتقال حرارت و هدررفت آن نیز مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند. اگر از یک ساندویچ پانل مناسب استفاده کنید، خیال شما از بابت هدررفت انرژی نیز راحت خواهد شد. البته در مقابل اگر قصد جلوگیری از نفوذ گرما به یک محیط را هم داشته باشید، باز هم پنل ساندویچی به شما کمک زیادی می‌کند.

ضد حریق بودن

هرچند این قابلیت در تمام محصولات و تمام سطوح کیفیت مشهود نیست اما پنل‌های ساندویچی باکیفیت و مناسب، این مزیت را هم در لیست مزایای خود دارند. مدل‌های مناسب گاهاً تا دمای 1000 درجه سانتی‌گراد هم مقاومت نشان داده و این یعنی آسیب‌پذیری سازه شما در برابر آتش‌سوزی به طرز محسوسی کاهش خواهد یافت.

مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی نامطلوب

فراموش نکنید که از ساندویچ پانل، در نقش یک پوشش و محافظ برای سطوح مختلف هم استفاده می‌شود. این ساختار در نقش پوشش نیز می‌تواند مقاومت سازه شما را در برابر شرایط محیطی نامطلوب افزایش دهد. با استفاده از آن سازه شما در برابر رطوبت، عوامل رسوب‌گذاری و همچنین خوردگی، مقاومت بیشتری نشان می‌دهد. در نظر داشته باشید که یک محصول مرغوب بدون آسیب‌دیدگی یا تضعیف، امکان شستشو را هم دارد. پس می‌توانید به طور دوره‌ای، ذرات نامطلوب گردوغبار یا کثیفی را نیز از سطح آن پاک کنید.

 

جزئیاتی در مورد انواع مختلف ساندویچ پانل؛ چرا محصولات ماموت متمایز هستند؟

گوناگونی زیاد اجزا و متعلقات باعث شده تطبیق‌پذیری بالایی از خود نشان دهند

انعطاف و تطبیق‌پذیری در شرایط مختلف

در شرایط مختلفی شما می‌توانید از مزیت تطبیق‌پذیری ساندویچ پانل استفاده کنید. این محصول در قالب‌ها و اشکال مختلفی عرضه شده و همچنین با وجود طیف وسیعی از لوازم و اجزای جانبی، به طور کامل با طراحی‌ها و شرایط مختلف هماهنگ خواهد شد. به عنوان مثال ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری دو دسته از محصولات هستند که بسته به محل نصب، به شکل تخصصی طراحی و توسعه یافته‌اند. در کنار این اجزای جانبی مانند ورق ذوزنقه‌ای، ورق شادولاین، ورق آبرو یا ورق فلاشینگ با پر کردن فضاهای خاص و توسعه سطح پنل ساندویچی، به افزایش تطبیق‌پذیری این نوع از مصالح ساختمانی، کمک شایانی می‌کنند.

اما چرا ماموت گروپ؟

اکنون که پس از آشنایی با مزایا و خصوصیات ساندویچ پانل، احتمالاً جذابیت بیشتری برای شما یافته، بهتر است به سراغ پرسش اصلی متن برویم؛ چرا ساندویچ پانل تولیدی ماموت گروپ؟ ماموت گروپ به عنوان یکی از پیشگامان عرصه تولید این محصول، توانسته با پایبندی به معیارهای مدنظر مشتریان، همواره بیشترین حد پاسخگویی را در قبال نیازمندی‌های آن‌ها نشان دهد. این همان چیزی است که باعث شده تا ارتباط مشتریان و فعالان این حوزه، با مجموعه ماموت گروپ به طور روزافزون تداوم یابد. چه معیارهایی به ارتباط بهتر مشتریان با مجموعه ماموت گروپ کمک کرده است؟

ارائه بالاترین سطح از کیفیت

ماموت گروپ نه‌فقط با بهره‌گیری از تجربه و تخصص، بلکه با به کار بستن بهترین متریال موجود هم، تمام تلاش خود را برای جلب نظر مشتریان نشان داده است. این مجموعه محصول نهایی را در بالاترین سطح از کیفیت به مشتریان تحویل می‌دهد و این یک علت بسیار مهم برای محبوبیت آن است. فراموش نکنید کیفیت، بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد.

با ماموت هیچ محدودیتی در انتخاب ندارید

در کنار کیفیت بالا، دایره پوشش محصولات ارائه‌شده در ماموت گروپ به طرز غافلگیرکننده‌ای وسیع است. شما در سبد محصولات این برند، انواع و اقسام ساندویچ پانل را مشاهده می‌کنید. در دسته ساندویچ پانل سقفی شاهد عرضه محصولات زیر هستیم.

  • ساندویچ پانل سقفی دورو گالوانیزه
  • ساندویچ پانل سقفی دورو آلوزینک
  • ساندویچ پانل سقفی یک‌رو گالوانیزه یک‌رو فویل
  • ساندویچ پانل سقفی یک‌رو آلوزینک یک‌رو فویل
  • ساندویچ پانل سقفی یک‌رو گالوانیزه یک‌رو آلوزینک
  • ساندویچ پانل سقفی دورو آلومینیوم

با نگاهی به لیست فوق می‌توان متوجه شد که گوناگونی محصولات عرضه‌شده در مجموعه ماموت گروپ کاملاً ایده‌آل بوده و هیچ محدودیتی برای مشتریان به همراه ندارد. این در حالی است که گوناگونی در محصولات، صرفاً مختص به یک دسته خاص نبوده و به عنوان مثال در دسته ساندویچ پانل دیواری ماموت گروپ هم شاهد عرضه محصولات زیر هستیم.

  • ساندویچ پانل دیواری دورو گالوانیزه
  • ساندویچ پانل دیواری دورو آلوزینک
  • ساندویچ پانل دیواری یک‌رو گالوانیزه یک‌رو آلوزینک
  • ساندویچ پانل دیواری دورو آلومینیوم

ماموت گروپ در طراحی و تولید محصولات خاص، مهارت دارد

در کنار کیفیت و گوناگونی، می‌توان تولید محصولات تخصصی و ویژه را هم به لیست برتری‌های ماموت گروپ اضافه کرد. در این مجموعه علاوه بر عرضه طیف وسیعی از محصولات و قطعات جانبی که سهولت در نصب آیتم‌ها را به طور چشم‌گیری افزایش می‌دهند، شاهد عرضه محصولات تخصصی برای فضاهای ویژه هستیم. ساندویچ پانل دورو نایلون، ساندویچ پانل سردخانه‌ای، ساندویچ پانل اتاق تمیز(Clean Room) و یا مقاوم در برابر حریق، محصولاتی هستند که به طور تخصصی برای مصارفی خاص با مختصات ویژه تولید می‌شوند.

ارزان خریدن حق شماست؛ حتی هنگام خرید بهترین محصولات

واقعیت این است که ماموت، کیفیت بالای محصولات و ارائه خدمات به مشتریان را دستاویزی برای افزایش قیمت نمی‌داند. به بیانی دیگر در عین تلاش برای افزایش کیفیت، طول عمر و مزایای استفاده از محصول، ماموت به طور ویژه تلاش خود را برای حفظ قیمت‌ها در یک شرایط رقابتی به کار بسته است. این همان چیزی است که می‌توان به آن مقرون به صرفه گفت. شما به ازای هر مقدار پولی که برای خرید ساندویچ پانل پرداخت می‌کنید، بیشترین حد از کیفیت را بدست می‌آورید.

ماموت گروپ در جنگ با زمان کنار شماست

همواره در کنار چالش‌های فنی و ساختاری، زمان به عنوان یک چالش اساسی در پروژه‌های ساختمانی و تجهیز بناها، مایه نگرانی مالکان و مجریان پروژه است. امروزه سرعت اجرای پروژه‌ها اگر به اندازه کیفیت آن‌ها اهمیت نداشته باشد، قطعاً اهمیت کمتری هم ندارد. مشتریان در کنار اینکه به یک مصالح و اجزای باکیفیت نیاز دارند، باید در کمترین زمان ممکن هم آن‌ها را بدست آورند. ماموت گروپ در این بخش با قوت کامل ظاهر شده و توانسته مدت زمان تولید و تحویل را با ایده‌های اثربخشی کاهش دهد. شما می‌توانید در حجم مدنظر خود، پنل ساندویچی مناسب را طبق یک برنامه زمانی دقیق و بدون نقص دریافت کنید. جالب است که این مجموعه برای تحویل هر محصول، زمان‌بندی خاصی را تعیین کرده و این تعهد بالای ماموت گروپ را در قبال زمان نشان می‌دهد. اگر پروژه شما در جنگ با زمان است، ماموت می‌تواند برای شما به یک متحد خوب تبدیل شود!

برتری در ارائه مشاوره و فراهم ساختن اطلاعات فنی

شاید بخش اعظم علل موفقیت ماموت گروپ، مرتبط با کیفیت محصولی باشد که در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. اما این مجموعه در کنار کیفیت در عملکرد، در ارائه مشاوره به مشتریان نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. به طوری که مشتریان ماموت گروپ با مراجعه به سایت این مجموعه یا تماس تلفنی با بخش مشاوره، می‌توانند اطلاعات دقیقی در مورد محصولات بدست آورند. این باعث می‌شود مشتریان با سهولت و اطمینان بیشتری در مورد خرید محصولات تصمیم‌گیری کنند. در سایت ماموت گروپ، اطلاعات دقیقی در مورد ساختار، مزایا، خصوصیات و حتی نکات کلیدی در نصب هر یک از انواع ساندویچ پانل، فراهم شده است. این در حالی است که حتی در صورت کافی نبودن این اطلاعات، می‌توانید با مشاوره تلفنی توضیحات بیشتر و بهتری دریافت کنید.

* رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: