کد خبر: ۵۳۳۹۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۸

در حالی که ۳ هفته از وقوع طوفان سهمگین آیدا در جنوب آمریکا می‌گذرد، هنوز قسمت‌هایی از این منطقه دچار خاموشی هستند که این موضوع ضعف شبکه برق این کشور را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

به گزارش شفاف، سه هفته از زمانی که طوفان آیدا سیم‌ها و تیرهای برق و دکل‌های انتقال نیرو را دچار خرابی کرد، می‌گذرد. این سیم‌ها به بیش از یک میلیون نفر در جنوب شرقی لوئیزیانا برق‌رسانی می‌کردند.

در شهر نیواورلئان، تا تاریخ 10 سپتامبر برق تقریباً تمام مشترکین مجدداً وصل شد و مشاغل و مدارس بازگشایی شدند. اما در خارج از این شهر، بیش از 100000 مشترک تا 13 سپتامبر در خاموشی به سر بردند.

بر اساس این گزارش، تا عصر روز جمعه هنوز حدود 38000 مشترک در این منطقه از نعمت برق بی‌بهره بودند و بسیاری از مردم نیز به علت خرابی خانه‌های خود، آواره شده اند.

از آنجایی که طوفان‌های شدید ناشی از تغییرات آب و هوایی ضعف شبکه‌های برق در سراسر ایالات متحده را آشکار کرده است، قطع طولانی مدت برق در حال تبدیل شدن به یک موضوع عادی پس از این گونه طوفان هاست.

جولی مک نامارا، تحلیلگر مسائل انرژی، در این باره می‌گوید: مشکلات به سرعت از خود فاجعه دور می‌شوند؛ طوفان، آتش سوزی، سیل. بسیاری از پیامدهای این حوادث جوی ناشی از قطع طولانی مدت برق است.

شاید بیش از یک هفته طول بکشد تا برق بسیاری از مردم آمریکا وصل شود و چراغ خانه‌های آنان روشن شود چرا که بزرگترین شرکت دولتی در این ایالت، یعنی شرکت انرژی تخمین می‌زند که برق تا 29 سپتامبریعنی یک ماه کامل پس از طوفان آیدا، به طور کامل در این ایالت وصل خواهد شد.

مأموران برق در سراسر ساحل پراکنده شده‌اند تا سیم‌ها و دکل‌های افتاده را جایگزین کنند، اما در برخی از مناطق به علت وزش باد شدید با سرعت 150 مایل در ساعت، سیستم‌های الکتریکی باید به طور کامل بازسازی شوند.

کسب و کارها، مدارس و کارهای روزمره در سراسر این منطقه به حالت تعلیق در آمده اند. کارگران روی بالابرها در حال کشیدن خطوط برق جدید در امتداد راه‌ها هستند و رانندگان با وجود چراغ‌های راهنمایی خاموش در چهارراه‌ها منتظر نوبت خود برای عبور هستند.

در برخی از خیابان‌های مسکونی در این منطقه، خطوط برق آنقدر پایین هستند که اتومبیل‌ها به سختی از زیر آن‌ها عبور می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: