کد خبر: ۵۳۴۰۸۰
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا با اشاره به اینکه بهشت زهرا مدفن ۳۰ هزار شهید گلگون کفن است گفت: هم اکنون بهشت زهرا به عنوان نخستین قرارگاه فرهنگی – تاریخی انقلاب تبدیل شده است.

به گزارش شفاف، پیش از ظهر امروز مراسم یازدهمین زنگ دانش آموز شهید با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) و جمعی از خانواده معظم شهدا در قطعه شهدای گمنام (قطعه 40) برگزار شد.

سعید خال در ابتدای این مراسم با اشاره به اینکه 11 سال پیش نخستین زنگ دانش آموز شهید برگزار شد گفت: این اتفاق ابتدا با ابتکار سازمان بهشت زهرا در تهران انجام شد و در ادامه سایر استانها نیز چنین مراسمی در قبور شهدای استان خود برگزار کردند.

وی با اشاره به یادواره 36 هزار شهید دانش آموز در قالب زنگ دانش آموز شهید گفت: 3650 دانش آموز شهید در بهشت زهرا آرمیده‌اند. هم اکنون بهشت زهرا به یک قطب فرهنگی تبدیل شده است.

خال ادامه داد: تبدیل شدن بهشت زهرا به عنوان یک قرارگاه فرهنگی و جهادی اتفاق خوبی است که صورت گرفته و در واقع نوجوانان و جوانان با شهدا آشنا می شوند. همچنین بیانیه گام دوم انقلاب چراغ راه ما محسوب شده است.

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا ادامه داد: بهشت زهرا مدفن بیش از 30 هزار شهید گلگون کفن است و به عنوان نخستین قرارگاه تاریخی – فرهنگی انقلاب محسوب می شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: