کد خبر: ۵۳۴۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳

سخنگوی کرملین امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، کرملین نشست قریب‌الوقوع گروه ۲۰ را امری بسیار مهم می‌داند اما هنوز هیچ تصمیمی درباره حضور رئیس جمهوری روسیه در این رویداد اتخاذ نشده است.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: هنوز هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است. نشست قریب‌الوقوع گروه ۲۰ رویدادی بسیار مهم است اما هنوز تصمیم درخصوص حضور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در این رویداد اتخاذ نشده است.

وی افزود: به خاطر پاندمی کرونا، چنین تصمیماتی نزدیک به تاریخ رویداد اتخاذ می‌شوند چرا که لازم است سطح پاندمی کرونا در روسیه و ایتالیا مد نظر قرار گیرد.

پسکوف در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: پوتین و وولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین هنگامی که هر دو آمادگی داشته باشند و بدانند که درباره چه موضوعاتی می‌خواهند صحبت کنند، با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

پسکوف همچنین گفت: ایده‌های اعضای کنگره آمریکا درباره اعمال تحریم های جدید علیه مقامات روس یک "تمرین پارلمانی" است و نهایی شدن آن زمان زیادی می‌برد.

اوایل امروز، کمیته قوانین مجلس نمایندگان آمریکا لایحه اصلاحی پیش‌نویس قانون بودجه دفاعی را تصویب کرد و براساس آن ۳۵ مقام روس تحت تحریم قرار می‌گیرند.

پسکوف گفت: نخست آنکه، اینها تمرین‌های پارلمانی هستند که نهایی و اجرایی شدن آنها راه طول و درازی در پیش دارد و زمان زیادی می‌برد. این حقیقت که در کمیسیون‌های مختلف کنگره آمریکا افراد بسیاری وجود دارند که هیچ اطلاعی درباره واقعیت روسیه ندارند و هیچ علاقه‌ای به کشورمان نیز ندارند، بر هیچ کس پنهان نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: