کد خبر: ۵۳۴۱۲۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱

چاپ طرح و نقش و نگار بر روی پارچه از دیرباز یکی از خواسته های بشر بوده است. در گذشته به علت نبودن امکانات کافی چاپ طرح فقط در کارخانه امکان پذیر بود به همین علت سلیقه افراد در آن لحاظ نمیشد ولی امروزه با استفاده از دستگاه های جدید امکان در نظر گرفتن سلیقه مشتریان فراهم آمده فرآیند چاپ بر روی پارچه با استفاده دستگاه هایی همچون  دستگاه کلندر، سابلیمیشن، چاپ دیجیتال،  دستگاه چاپ بنر، چاپ حرارتی و ... انجام پذیر است.

فرآیند چاپ طرح بر روی پارچه و بنر

دستگاه چاپ بنر چگونه کار میکند؟

همانطور که از نام این دستگاه پیداست برای چاپ بنر استفاده  می شود. دستگاه چاپ بنر قابلیت این را دارد که از جوهرهای با کیفیت و متنوعی استفاده کند. ساز و کار این دستگاه به این شکل است که اپراتور طرح را به دستگاه می دهد، دستگاه آن را آنالیز می کند و رنگ های مورد نظر را ترکیب می کند سپس رول مخصوص وارد دستگاه می شود و طرح مورد نظربر روی بنر چاپ می شود.

 دستگاه سابلیمیشن چگونه کار می کند؟

دستگاه سابلیمیشن به این گونه کار می کند که شما طرح مورد نظر خود را به کامپیوتر می دهید و کامپیوتر آن را بر روی کاغذ مخصوص اسپری می کند. سپس با کمک پرس حرارتی طرح مورد نظر بر روی سطح مورد نظر انتقال میابد. رنگ ها در این مدل چاپ بسیار مناسب و با کیفیت می باشند. از این دستگاه می توان برای چاپ بر روی پارچه هایی که رنگ روشن دارند و همچنین دارای درصد بالایی از پلی استر هستند استفاده نمود. همچنین از این دستگاه می شود برای چاپ بر روی لیوان، MDF، قاب موبایل، قاب عکس و ... نیز استفاده کرد.

فرآیند چاپ طرح بر روی پارچه و بنر

ساز و کار دستگاه کلندر

دستگاه کلندر با استفاده از فشار و حرارت طرح را بر روی پارچه انتقال می دهد، به گونه ای که غلطک دستگاه با فشار و حرارت بالا بر روی پارچه حرکت می کند و طرحی که بر روی کاغذ مخصوص وجود دارد را بر روی پارچه انتقال می دهد. از دستگاه کلندر بیشتر برای چاپ بر روی طاقه ها و پارچه های بزرگ استفاده می کنند.

دو ویژگی مهم دستگاه کلندر عبارت اند از کاربری آسان به طوری که کار کردن با این دستگاه نیاز به دانش بالایی ندارد و چاپ دستگاه یکدست و با کیفیت می باشد.

 

شما میتوانید برای خرید هر کدام از دستگاه های بالا به سایت پارسا پرینت مراجعه کنید همچنین ما برای رفاه حال مشتریان عزیز قابلیت خرید قسطی و خرید دستگاه های دست دوم را نیز فراهم آورده ایم.

*رپورتاژ آگهی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: