کد خبر: ۵۳۴۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴

عین الهی گفت: ما با حرکت جهادی و انقلابی توانستیم در هفته گذشته ٨ میلیون و ٢٠٠ هزار دوز واکسن تزریق کنیم.

به گزارش شفاف، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم دیدار با اعضای موسسه بهداری رزمی دوران دفاع مقدس درخشان‌ترین دوران زندگی ایثارگران، اظهار کرد: همیشه حرکت‌های انقلابی ادامه دارد ، ما در شروع کار دولت تصور نمی‌کردیم خدا به قدری به ما نعمت بدهد که نتواند جمع کنیم و باران واکسن تبدیل به سیل شد و ما نمی‌توانستیم به تنهایی پاسخگوی این حجم واردات برای واکسیناسیون باشیم.

او  ادامه داد: برخی معاندان پیش از این هجمه وارد می‌کردند که امارات و فلسطین اشغالی با درصد بالایی مردم را واکسینه کرده اند و در ایران واکسیناسیون با سرعت پایینی ادامه دارد و ما با حرکت جهادی و انقلابی توانستیم در هفته گذشته ٨ میلیون و ٢٠٠ هزار دوز واکسن تزریق کنیم.

وزیر بهداشت گفت: مشکلات حوزه سلامت بسیار زیاد است و ما به مناطقی مانند شهر سرباز و کهنود در گذشته در قالب حرکت جهادی سفر می‌کردیم و اکنون نیازمند قرارگاه جهادی سلامت به ویژه در حوزه بهداشت هستیم و حرکت بهداشتی موثرتر است و در کرونا این به ما ثابت شد و در برخی نقاط قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران کار بیاید و مشکلات بهداشتی مردم را حل کند و ما از تجربه دفاع مقدس برای کار‌های آینده باید بهره بگیریم.

عین اللهیاری بیان کرد: ما مشکلات هنری در نمایش بهداری رزمی هستیم و موسسه بهداری رزمی برای به تصویر کشیدن اقدامات در این حوزه ایجاد شده است و قائم مقام وزیر را از سمت‌های وزارت بهداشت حذف کردیم و اقدامات را در ذیل معاونت‌ها انجام می‌دهیم و باید توجه داشت در حوزه دفاع مقدس برنامه راهیان نور بسیار موفق بود و باید توجه داشت اقدامات سنتی مانند توصیه به کتابخوانی در حوزه جوانان تاثیر ندارد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ما طرح تحول در آموزش پزشکی کشور را مطرح کردیم، گفت: در جذب اساتید دچار مشکلات بسیاری هستیم و جذب اساتید در سال ٨٧ در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد، اما نتیجه مطلوب نگرفتیم و برنامه داشتیم که استادانی جذب شوند که علاوه بر علم و دانش با انقلاب زاویه نداشته باشند، همچنین مسائل فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد و در حوزه پژوهش مقالات نباید فقط برای ارتقا باشند، برخی مقالات فقط برای تز ارائه و چاپ می‌شوند و ما سوالات بسیاری در حوزه کرونا داریم و اگر کسی در این حوزه پژوهش کند، امتیاز بیشتری خواهد گرفت.

عین اللهی اظهار کرد: ما ٢۵٠ هزار دانشجو و ٢٠ هزار استاد داریم و نزدیک ۶٨ دانشکده و ١۶ هزار دستیار تخصصی و فوق تخصصی داریم و کار‌ها باید در متن و دل نیروهابرود و حرکت ایجاد کند و در موزه‌ها نماند، ما به کار‌های بزرگ نیاز داریم، در دفاع مقدس کار‌های بزرگ انجام شد، در دوران کرونا هم وزارت بهداشت به تنهایی موفق نمی‌شد و ما برای سلامت مردم به کار‌های بزرگ نیاز داریم و بهداری رزمی می‌تواند کمک کننده باشد.

وزیر بهداشت گفت: ما دارای بزرگترین منبع سرمایه انسانی حوزه پزشکی در منطقه هستیم، ما نیاز به لوکوموتیو هوایی نیاز داریم که جوانان را به سمت بهشت هدایت کنند و کسانی که در دفاع مقدس عاشقانه مبارزه کردند پیش رو جوانان باشند و میز‌های بهداری رزمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی باید ایجاد و احیا شوند.

او  بیان کرد: فضای امروز ما با گذشته تفاوت دارد و جنگ اصلی جنگ فرهنگی است و به فضای مجازی نگاه کنید؛ تا ٢ ماه پیش دشمنان می‌گفتند جمهوری اسلامی واکسن نمی‌زند و امروز فضا به سمت واکسن اجباری رفته است و هجمه علیه ما در این زمینه وارد می‌کنند.

وزیر بهداشت گفت: اگر به مناطق محروم در حوزه بهداشت و درمان کمک کنیم اقدام جهادی صورت گرفته است و ما با تمام وجود از کمک‌های و اقدامات انقلابی در این زمینه استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: