کد خبر: ۵۳۴۲۳۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰

سفیر کشورمان در باکو با بیان اینکه ایران در هر دو جنگ قره باغ از آذربایجان حمایت کرده است، خاطر نشان کرد: سیاست خارجی ما با هرگونه اشغالگری و تجزیه طلبی مخالف است.

به گزارش شفاف،عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان در گفت وگو با خبرگزاری ترند اظهار داشت: تمام کشورهایی که موضع آنها بر اساس حقیقت و عدالت است، ازجمله ایران از پیروزی جمهوری آذربایجان خوشحال می‌شوند.

موسوی در ادامه گفت: ایران هم در جنگ اول و هم جنگ دوم قره باغ در کنار دولت و مردم جمهوری آذربایجان ایستاد. این وضعیت همچنان نیز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی موضعی بر مبنای حقیقت و عدالت اتخاذ کرده و تمام مقامات ایران این موضع را دنبال کرده اند. بر همین اساس، بسیار خرسندیم که در حال نزدیک شدن به اولین سالگرد پیروزی بزرگ جمهوری آذربایجان هستیم.

سفیر کشورمان در باکو بار دیگر پیروزی جمهوری آذربایجان را تبربک گفت و افزود: ایران در شادی مردم این کشور سهیم است، چراکه جمهوری آذربایجان پس از 30 سال رنج، حق قانونی خود بر مالکیت بر تمامیت ارضی اش را به دست آورده است.

موسوی همچنین بیان کرد: سیاست خارجی ایران بر چندین اصل بنا شده است که مخالف هرگونه اشغالگری و تجزیه طلبی است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب سال گذشته به روشنی تاکید کردند که تمامیت ارضی آذربایجان می بایست حفظ و با احترام با آن برخورد شود و به علاوه، تمام سرزمین‌های اشغال شده توسط ارمنستان باید به جمهوری آذربایجان بازگردانده شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: