کد خبر: ۵۳۴۲۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸

مدرسه‌ای در چین لباس‌های هوشمند مجهز به میکروچیپ برای دانش آموزان در نظر گرفته است.

به گزارش شفاف،به نقل از اسپوتنیک ،در یکی از مدارس ابتدایی در شهر جو‌های چین، دانش آموزان ملزم به پوشیدن لباس‌های هوشمند مجهز به میکروچیپ شدند. این لباس‌های دیجیتالی و عجیب به معلمان و والدین دانش آموزان اجازه می‌دهد تا حرکات کودکان خود را ردیابی کرده و دقیقاً بدانند که دانش آموز چه مدت از وقت خود در غذاخوری و یا مکان‌های دیگر صرف کرده است. اگر دانش آموزان در منطقه‌ای خطرناکی باشند، این سیستم، سیگنالی را به تلفن همراه معلم و والدین ارسال می‌کند.

چنانچه دانش آموزی بدون اجازه از مدرسه خارج شود، این لباس، هوشمندانه هشدار داده و مسئولین مدرسه را مطلع می‌کند.

این نو آوری انتقاد‌های را نیز به همراه داشته است. برخی از والدین این سیستم را به ردیابی مجرمان با استفاده از دستبند‌های الکترونیکی تشبیه کردند.

این نخستین بار نیست که چین درصدد کنترل و نظارت بر دانش آموزان بر می‌آید. پیش از این مسئولین مدرسه‌ای در چین، دوربین‌هایی برای حضور و غیاب و ارزیابی توجه دانش آموزان در کلاس‌ها نصب کرده بود.

پیش از این مقامات چین زمان استفاده از بازی‌های ویدئویی برای خردسالان را کاهش داده بودند. کودکان زیر ۱۸ سال می‌توانند حداکثر سه ساعت در هفته به بازی‌های کامپیوتری بپردازند. افراد زیر سن قانونی حداکثر یک ساعت وقت بازی در روز‌های جمعه و تعطیلات را دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: