کد خبر: ۵۳۴۳۰۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه "گذرگاه حماسه‌ها" برپا شده است.

به گزارش شفاف، اهداف راه‌اندازی نمایشگاه دیجیتالی دفاع مقدس، روایت تاریخ مقاومت و ایثار مردان و زنان ایرانی از دوران سیاه رژیم پهلوی،حمله رژیم بعثی عراق به مرزهای کشور و دفاع مقدس، دوران پس از جنگ و جانبازان و آزادگان و پدران و مادران چشم به راه، مدافعان حرم، سال‌های تحریم از سوی ابرقدرتان غرب و شرق و اقتصاد مقاومتی ایران اعلام شده است.

این نمایشگاه  به صورت تونل زمانی طراحی شده که هر غرفه آن مقطعی از تاریخ مقاومت را در طول نظام جمهوری اسلامی ایران روایت می‌کند .
اولین غرفه این تونل یادآور شور و نشاط و اتحاد ایرانیان و مقاومت مردم برای از بین بردن طاغوت زمان و برقراری نظام دموکراسی و انقلاب  اسلامی است. دومین غرفه به ابعاد دفاع مقدس و شروع جنگ تحمیلی و رشادت جوانان و عملیات های دفاع مقدس و خانواده‌هایی که عزیزان خود را در این برهه از تاریخ انقلاب از دست دادند می‌پردازد.
غرفه سوم این تونل به اتفاقات پس از جنگ، ورود آزادگان و قهرمانان جنگ ، اثرات روانی و جسمی به جا مانده زرمندگان و جانبازان و وضعیت خانواده‌های اسرا و جانبازان و خانواده‌های شهدای جاوید الاثر که در انتظار عزیزانشان روزگار می‌گذرانند می‌پردازد و غرفه چهارم دلاوری‌های مدافعان حرم را روایت می‌کند و حسرت سربازان دفاع مقدس که در آرزوی شهادت بودند را به تصویر می‌کشد. امثال حاج حسین همدانی، سردار حاج قاسم سلیمانی ، حاج علی فرزانه که هزاران کیلومتر دورتر از مرزها به دفاع از ارزش‌های اسلامی پرداختند و با خون خود این اتفاق را رقم زدند .
غرفه پنجم به خصم استکبار جهان علیه توان هسته‌ای و فیزیکی ایران و دستاوردها و قدرت نظامی و موشکی و توانمندی‌های برون مرزی کشور و تلاش برای به زانو درآوردن ایران اشاره می‌کند و غرفه ششم بیانگر فرصت‌سازی سازمان امور مالیاتی کشوراز تحریم‌های  دشمن به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است .
نمایشگاه "گذرگاه حماسه‌ها"  به همت حوزه مقاومت  بسیج سازمان امور مالیاتی کشور برپا شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: