کد خبر: ۵۳۴۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴

رسانه های چین روز چهارشنبه اعلام کردند که قیمت زغال سنگ در ماه سپتامبر در مقایسه با ماه مشابه در سال ۲۰۲۰ دو برابر شده است.

به گزارش شفاف، روزنامه "چاینا دیلی" روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که قیمت زغال سنگ در چین در ماه سپتامبر در مقایسه با ماه مشابه در سال 2020 دو برابر شده است.

در گزارش این روزنامه آمده است: تا پایان ماه سپتامبر، قیمت زغال سنگ حرارتی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته تقریباً دو برابر شده و حاشیه سود شرکت های بهره برداری از نیروگاه های برق را کم کرده است چرا که دولت نیز قیمت برق را کاهش داده است.

به گفته روزنامه چاینا دیلی، منابع انرژی نیروگاههای برق آبی و ژنراتورهای بادی با شروع فصل سرما کاهش می یابد و نمی تواند کمبود برق (نیروگاه) حرارتی را جبران کند.

چاینا دیلی افزود: از آنجا که شمال شرق چین عمدتا به برق زغال سنگ متکی است، تأثیر عوامل ذکر شده بر روی این منطقه به وضوح آشکار است

بر اساس این گزارش، ذخیره زغال سنگی که برای گرم کردن سیستم های گرمایش عمومی این منطقه در طول زمستان سرد و طولانی استفاده می شود، وضعیت بغرنج عرضه و تقاضا در بازار زغال سنگ را بدتر می کند.

علاوه بر این، منطقه شمال شرق چین برای انتقال نیرو به استان شاندونگ و شمال این کشور که در آن تقاضای برق بیش از ظرفیت تولید برق محلی بوده، در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: