کد خبر: ۵۳۴۳۸۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۶

مرجعیت عالیقدر شیعه با صدور بیانیه‌ای از مردم عراق خواست تا در انتخابات آینده پارلمانی آگاهانه و مسؤولانه شرکت کنند.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، آیت‌الله سیستانی مرجع دینی عالیقدر شیعیان در بیانیه‌ای اعلام کرد که انتخابات امن‌ترین راه برای عبور از عراق برای آینده‌ای است که امید می‌رود بهتر از گذشته باشد و از خطر سقوط در ورطه هرج و مرج جلوگیری شود.

در این بیانیه آمده است: رای دهندگان باید از تجربیات گذشته درس بگیرند و از این فرصت مهم برای ایجاد تغییر واقعی اداره دولت و حذف مفسدان استفاده کنند.

آیت‌الله سیستانی افزود: تغییر در مدیریت دولت و حذف مفسدان زمانی ممکن می‌شود که همه آگاهان دور هم جمع شوند و انتخاب خوبی داشته باشند.

مرجعیت عالیقدر شیعیان ضمن اعلام بی‌طرفی در انتخابات تأیید کرد که از هیچ نامزد یا لیست انتخاباتی پشتیبانی نخواهد کرد و انتخابات نامزدها به تصمیم رای دهندگان و نظرات آنها بستگی دارد.

آیت‌الله سیستانی انتخابات را تنها راه مسالمت آمیز برای عبور کشور به سمت آینده‌ای بهتر از گذشته دانست و از رای دهندگان عراقی خواست که افراد پاکدست را انتخاب کنند.

در ادامه بیانیه از مسؤولان برگزاری انتخابات خواسته شده تا در فضایی به دور از هرگونه تأثیرات جانبی پول و یا دخالت خارجی تلاش کنند.

قرار است انتخابات پارلمانی عراق تا یازده روز دیگر (10 اکتبر) برگزار شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: